• Home
  • Oczyszczanie

Profesjonalne zabiegi oczyszczające twarz – poznaj je wszystkie

Profesjonalne zabiegi oczyszczające twarz

Odpowiednio zaplanowana rutynowa pielęgnacja znacząco pomaga w zachowaniu pięknej cery przez dłuższy czas. Jednak nawet codzienne domowe starania nie zawsze są wystarczające, ponieważ poza samymi kosmetykami istotne znaczenie ma także poziom ich wchłaniania w głąb skóry, co bez profesjonalnego sprzętu bywa często niemożliwe – radą są profesjonalne zabiegi oczyszczające dobierane adekwatnie do zapotrzebowania pacjenta. Którymi z nich warto się zainteresować i dlaczego? 

Zabiegi oczyszczające na twarz – dlaczego należy o nich pamiętać?

Gdy skóra jest niedokładnie oczyszczona, staje się nie tylko przyczyną nieestetycznego wyglądu, ale także źródłem problemów związanych z niemożnością prawidłowego wchłaniania się preparatów kosmetycznych, a więc i ich działania. Należy wyciągnąć z tego jeden bardzo ważny wniosek – nieodpowiednio przygotowana do zabiegu skóra, nie jest w stanie przyswajać pożądanych składników znajdujących się w aplikowanych produktach, co tym samym uniemożliwia zdefiniowanie czy dany zabieg jest skuteczny. Takie kroki najczęściej prowadzą do testowania różnorodnych pielęgnacyjnych możliwości, jakie dają salony, jednak w każdym przypadku, w którym zapomnimy o poprzedzeniu ich zabiegami oczyszczającymi twarz, proces będzie podobny, a efekt nie taki o jakim marzyliśmy.

Komu zaleca się zabiegi na twarz – oczyszczające i złuszczające

W związku z tym, że oferta zabiegów oczyszczających na twarz jest naprawdę szeroka, niemal każdy może z nich skorzystać. Ich doborem do skóry i potrzeb pacjenta zajmuje się kosmetolog, który poza pożądanymi efektami musi uwzględnić także przeciwwskazania. Choć o precyzyjnym oczyszczaniu powinni pamiętać wszyscy, to w gabinetach kosmetycznych najczęściej korzystają z nich osoby zmagające się z licznymi zaskórnikami, wypryskami i trądzikiem. W zależności od tego, czy cera jest naczynkowa, skłonna do przesuszania czy z tendencją do przetłuszczania – zaproponowane może być nieco inne rozwiązanie.

Manualny zabieg oczyszczania twarzy

Bez wątpienia jeszcze do niedawna bardzo często mówiło się o manualnych zabiegach oczyszczających na twarz, które polegają na przeprowadzeniu demakijażu, złuszczaniu skóry peelingiem oraz usunięciu zanieczyszczeń w wyniku uciskania skóry w odpowiedni sposób. Choć jest to szybki sposób na pozbycie się ewentualnych zanieczyszczeń, to nie do końca dokładny, a co ważne pomimo nałożenia na końcowym etapie maski lub kremu łagodzącego skóra jest po nim bardzo czerwona i podrażniona. Z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli w najbliższym czasie planowane jest jakieś wyjście lub impreza. Istnieje wiele innych atrakcyjniejszych opcji, po których regeneracja następuje znacznie szybciej.

Peeling kawitacyjny i chemiczny – najpopularniejsze zabiegi oczyszczające twarz u kosmetyczki

Jeśli interesują Cię zabiegi oczyszczające twarz z zaskórników i innych niechcianych zanieczyszczeń to z pewnością powinieneś zainteresować się peelingiem kawitacyjnym, podczas którego wykorzystywana jest moc ultradźwięków, a tym samym staje się on nieinwazyjny i bezbolesny. Dzięki używanej technologii struktura skóry jest nienaruszona, ale oczyszczona i pobudzona do przeprowadzania naturalnych procesów regeneracyjnych. Z tego względu rozwiązanie to jest najczęściej polecane osobom posiadającym cerę naczynkową i wrażliwą, a także tym zmagającym się z widocznymi przebarwieniami.

Peeling chemiczny swoje oczyszczające działanie zawdzięcza stosowaniu podczas zabiegu preparatów charakteryzujących się wysokim stężeniem substancji, czyli m.in. kwasów. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta dobierany jest inny produkt. Poza samym oczyszczeniem po wizycie można cieszyć się także rozjaśnionymi przebarwieniami oraz mniejszą ilością produkowanego sebum.

Oczyszczanie wodorowe i hydrabrazja – zabiegi oczyszczające na twarz latem i zimą

Bardzo często usługi oferowane w salonach kosmetycznych nie są zalecane klientom w okresie letnim, z uwagi na wysoką temperaturę i zbyt duże narażenie skóry na oddziaływanie intensywnych promieni słonecznych. Na szczęście tym razem jest inaczej – zarówno oczyszczanie wodorowe, jak i hydrabrazja to oczyszczające zabiegi na twarz, które można wykonywać przez cały rok. Oprócz tego mają one znacznie więcej zalet, należą do nich m.in.:

  • poprawienie jędrności skóry;
  • wyrównanie kolorytu;
  • stymulacja powstawania włókien kolagenowych;
  • regulacja wydzielania sebum;
  • likwidacja szkodliwych wolnych rodników;
  • dotlenienie.

Hydrabrazja jest jednym z etapów składających się na zabieg oczyszczania wodorowego – istnieje możliwość umówienia się wyłącznie na nią, jednak zdecydowanie lepiej jest poddać się kompleksowej pielęgnacji. Z uwagi na działanie i efekty, jakie niesie ze sobą wizyta w salonie, ten rodzaj oczyszczania rekomendowany jest wszystkim, którzy chcą uzyskać gładką i odżywioną skórę. Doskonale sprawdza się u pacjentów posiadających cerę wrażliwą, naczynkową oraz trądzikową, a także tych borykających się rozszerzonymi porami i notorycznie powstającymi zaskórnikami.

Oxybrazja i mikrodermabrazja – różnice pomiędzy wyszczególnionymi zabiegami oczyszczania twarzy

Kolejnymi i już ostatnimi propozycjami zabiegów, których celem jest oczyszczenie twarzy jest oxybrazja oraz mikrodermabrazja. Pierwsza z nich polega na przeprowadzeniu peelingu mechanicznego, podczas którego wykorzystywany jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowany pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Usługę tę można również znaleźć pod nazwą – mikroabrazja wodno-tlenowa. Po wizycie skóra jest nie tylko oczyszczona, ale także dotleniona i odżywiona a co ważne pozbawiona łuszczącego się naskórka.

Klasyczna mikrodermabrazja, choć ma takie samo zadanie, to do jego zrealizowania używane są kryształki diamentu lub korundu. Uważa się ją za jeden z najpopularniejszych zabiegów z uwagi na ogromne zainteresowanie osób w niemal każdym wieku – działa oczyszczająco, przeciwstarzeniowo, rozświetlająco i wygładzająco.

Profesjonalny sprzęt dedykowany do zabiegów oczyszczających na twarz

Żaden salon kosmetyczny nie jest w stanie zainteresować i zatrzymać u siebie klientów, jeśli nie dysponuje profesjonalnym sprzętem. Nawet największe doświadczenie i kwalifikacje nie przyniosą oczekiwanych efektów, gdy urządzenie jest słabej jakości, a jego moc nie pozwala na osiągnięcie zauważalnych zmian w stosunkowo szybkim czasie. Konkurencja na rynku branży beauty jest bardzo duża, dlatego już sam wybór wyposażenia odgrywa kluczową dla rozwoju gabinetu rolę. 

Urządzenie do zabiegów na twarz – oczyszczanie wodorowe i hydrabrazja

AQUAPEEL H2 1.0® to szczególnie polecane urządzenie, które umożliwia przeprowadzanie skutecznych zabiegów oczyszczających na twarz. Daje on możliwość zapewnienia kompleksowej pielęgnacji dzięki 6 skrupulatnie dobranym etapom, mającym za zadanie m.in.: oczyścić, złuszczyć, dotlenić i wymodelować. Jego niezwykłość polega na połączeniu wielu metod pielęgnacyjnych takich jak np. ultradźwięki, infuzja oraz bipolarny RF co zwiększa efektywność zabiegu, a co ważne przynosi zadowalające rezultaty już po pierwszym razie. Z AQUAPEEL H2 1.0® możesz podarować swoim klientom to, co najlepsze – szereg możliwości przez cały rok, widoczne rezultaty i spowolnienie procesu starzenia się skóry. Więcej informacji na temat powyższego sprzętu znajdziesz na stronie PCZK: AQUAPEEL H2 1.0® – sprawdzona hurtownia sprzętu kosmetycznego PCZK.

Wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny – jedno urządzenie a tak wiele oczyszczających zabiegów na twarz

Kombajn kosmetyczny ALL INCLUSIVE 10W1 to rozwiązanie, które daje szereg pielęgnacyjnych możliwości – zabiegi oczyszczania twarzy takie jak peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja czy oxybrazja są na wyciągnięcie ręki. Dzięki wielofunkcyjnym urządzeniom jesteśmy w stanie praktycznie rozplanować wolną przestrzeń w salonie, a tym samym możemy wykorzystać ją na wiele różnych funkcjonalnych sposobów. Poza aspektami oczyszczającymi ten model oferuje znacznie więcej – nie ma potrzeby nabywać kolejnego sprzętu do sonoforezy, galwanizacji, ultradźwięków, mezoterapii czy fali radiowych, ponieważ ten jeden produkt to idealny przykład kompleksowo opracowanej technologii – jak sama nazwa wskazuje, jest po prostu all inclusive.

×