Co to jest lipolaser?

Co to jest lipolaser?

Marzeniem niejednego z nas jest osiągnięcie szczupłej i zgrabnej sylwetki. Często zdarza się, że pomimo wdrożenia do swojego życia regularnej aktywności fizycznej i zdrowej diety, wciąż nie możemy zrealizować postawionego sobie celu. Tkanka tłuszczowa jest dla wielu osób przyczyną borykania się z niską samooceną, a dodatkowo niemożność jej utraty wiąże się z nieustannie zmniejszającą się motywacją. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym jesteśmy w stanie znacząco przyspieszyć proces jej redukcji. Natychmiastowy efekt bez bólu i zmęczenia? Lipolaser to doskonała metoda, podczas której wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt dający mnóstwo możliwości! Wiele wartościowych na ten temat informacji znajdziesz w dalszej części artykułu.

Na czym polega zabieg lipolaserem?

Lipolaser dość często spotykany jest także pod nazwą „zimny laser” i jest niezwykle powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko skuteczności, ale także gwarancji bezpieczeństwa i bezbolesności, ponieważ zabieg jest nieinwazyjny. Oznacza to, że podczas redukowania tkanki tłuszczowej nie zostają uszkodzone żadne nerwy, naczynia krwionośne oraz skóra. 

W celu przeprowadzenia lipolasera należy zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, które emituje wiązki świetlne o długości 650 nm. Światło przedostaje się przez skórę i dociera aż do komórek tłuszczowych. Proces ten powoduje rozkład trójglicerydów na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. Z uwagi na ich niewielki rozmiar z łatwością przedostają się do układu limfatycznego, gdzie ulegają metabolizmowi. Potem następuje już tylko naturalne pozbycie się ich z organizmu.

Lipolaser a efekty po zabiegu – czy rzeczywiście działa?

Zanim wybierzemy się do gabinetu kosmetycznego, najczęściej chcemy dowiedzieć się o interesującym nas zabiegu jak najwięcej, aby samemu stwierdzić czy jego działanie oraz rezultaty, jakie za sobą niesie, rzeczywiście nam odpowiadają. O lipolaserze mówi się przede wszystkim w sytuacji, w której zależy nam na pozbyciu się tkanki tłuszczowej i bez wątpienia świetnie radzi sobie z tym zadaniem! Dzięki zastosowaniu zimnego lasera komórki tłuszczowe ulegają obkurczeniu, a my tracimy zbędne centymetry. 

Co ważne po zabiegu nie trzeba martwić się o żadne nierówności – skóra jest ujędrniona, a ciało wysmuklone. Dodatkowo to skuteczny sposób na zwalczenie uciążliwego cellulitu, który znacząco potrafi zniechęcić m.in. kobiety do noszenia krótkich spódnic czy sukienek. Dla szybkiego osiągnięcia zamierzonych efektów i wydłużenia czasu ich utrzymywania się zalecane jest połączenie kuracji lipolaserowej z dietą i ćwiczeniami.

Częstotliwość i ilość zalecanych zabiegów – lipolaser. Jak często należy go wykonywać?

Dobra wiadomość jest taka, że już pierwszy zabieg lipolasera gwarantuje poprawę wyglądu naszej sylwetki. Oczywiście efekt ten nie będzie bardzo trwały i widoczny, natomiast, można temu zaradzić. Kluczem do sukcesu w tej kwestii jest poddanie się pełnej kuracji, czyli najprościej mówiąc serii zabiegów wykonywanych regularnie przez określony czas. Ich ilość oraz częstotliwość dobierana jest indywidualnie podczas wywiadu z pacjentem i wynika m.in. z kondycji skóry, ilości tkanki tłuszczowej, a także oczekiwań samego klienta. 

Najczęściej zalecane jest przeprowadzenie od 7 do 10 zabiegów – jeden lub dwa na tydzień. W tak szybkim czasie nikt nie byłby w stanie pozbyć się uciążliwej i nieestetycznej tkanki tłuszczowej samą dietą czy ćwiczeniami. 

Dla kogo dedykowany jest zabieg? Lipolaser, czyli metoda wspomagająca odchudzanie

Zabieg lipolaserem to doskonały sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Z tego względu polecany jest przede wszystkim osobom, które borykają się z nadwagą lub otyłością. Oczywiście spektakularnymi efektami zimnego lasera może cieszyć się każdy, kto tylko chce wspomóc swój proces odchudzania oraz dąży do wypracowania szczupłej i zgrabnej sylwetki. Należy mieć jednak na uwadze, aby wykorzystywać ten sposób jako coś uzupełniającego – bez odpowiedniej diety i aktywności fizycznej rezultaty mogą być krótkotrwałe lub mało widoczne. 

Na jakich partiach ciała lipolaser przynosi najlepsze efekty?

Choć lipolaser można wykorzystać na niemal każdą część ciała, to z uwagi na jego działanie najlepiej sprawdza się w przypadku:

 • brzucha;
 • bioder;
 • ud;
 • pośladków;
 • łydek;
 • ramion;
 • pleców;
 • podbródka.

W tych miejscach najczęściej odkłada się największa ilość tłuszczu, a tym samym zimny laser doskonale sobie radzi z jego eliminacją. Po przeprowadzeniu serii zabiegów należy zrezygnować przez jakiś czas z opalania, a powrót do wzmożonej aktywności fizycznej powinien być stopniowy. 

Lipolaser – przeciwwskazania do zabiegu

Wiesz już, że lipolaser jest nieinwazyjnym zabiegiem, natomiast i tym razem tak jak w każdej innej metodzie istnieją sytuacje, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi. Jakie są przeciwwskazania? O tym, kto i kiedy nie powinien decydować się na lipolaser.

 • Kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
 • Osoby stosujące zioła, których działanie może doprowadzić do uczulenia na światło (należy je odstawić przynajmniej 2 tygodnie przed planowaną wizytą).
 • Osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca oraz problemami dermatologicznymi.
 • Osoby borykające się ze wrzodami żołądka, podwyższonym ciśnieniem oraz cukrzycą.
 • Osoby po zabiegach chirurgicznych (do 3 miesięcy) oraz ze świeżymi ranami na skórze.
 • Osoby, które przyjmowały beta-karoten i od odstawienia nie minęły przynajmniej 3 miesiące.
 • Osoby, które stosowały antybiotykoterapię (należy odczekać 2 tygodnie).
 • Osoby, które przyjmowały dużą dawkę witaminy A (konieczne jest odczekanie ok. pół roku).
 • Osoby z nowotworem, zakrzepicą, epilepsją oraz niską krzepliwością krwi.

Szukasz idealnego do swojego salonu kombajnu kosmetycznego? Wielofunkcyjne urządzenia czekają na Ciebie w ofercie PCZK.

Czym można wykonać lipolaser? Urządzenie wielofunkcyjne od PCZK

Każdy, kto prowadzi własny gabinet kosmetyczny, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zaopatrzenie się w profesjonalny sprzęt. Tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie zapewnić sobie komfort podczas przeprowadzanych zabiegów, a jednocześnie zwiększyć ich skuteczność. Urządzeniem, które poza tym, że umożliwia wykonywanie zabiegu lipolaserem, daje także szereg innych możliwości jest kombajn kosmetyczny all inclusive 15W1. Jego bogata funkcjonalność sprawia, że posiadając w swoim salonie zaledwie ten jeden typ sprzętu, możesz rozbudować swoją ofertę usługową o kilka, a nawet kilkanaście zabiegów – np.:

 • peeling kawitacyjny;
 • sonoforezę;
 • mezoterapię bezigłową;
 • mikrodermabrazję diamentową;
 • liposukcję ultradźwiękową;
 • dermomasaż;
 • oxybrazję;
 • skin analizer, który pomoże Ci prawidłowo określić poziom nawilżenia skóry.

To doskonały przykład profesjonalnego sprzętu dzięki, któremu nie tylko zaoszczędzisz sporo miejsca, ale także przyciągniesz do siebie wielu klientów – w końcu nic nie zachęca bardziej niż skuteczne i bezbolesne zabiegi. Jeśli interesuje Cię urządzenie o nieco mniejszych rozmiarach, które z łatwością można przenieść i przewieźć, polecamy kombajn kosmetyczny mobilny Zepto Handy Premium 5W1 – PCZK, dystrybutor aparatury kosmetycznej.

×