• Home
  • Oczyszczanie

Zabiegi kosmetyczne na wiosnę – pomyśl o oczyszczaniu wodorowym!

Zabiegi kosmetyczne na wiosnę – pomyśl o oczyszczaniu wodorowym!

Wiosna i zima to dwa oblicza naszej skóry. Wiosną wygląda zdrowo i promiennie, natomiast zimą staje się poszarzała i zanieczyszczona. A to wszystko ze względu na klimat, jaki panuje podczas danej pory roku. Dla kobiet, jak również dla mężczyzn ważny jest wygląd zewnętrzny. Zbliżające się ciepłe dni mobilizują nas do udoskonalenia swojego wyglądu. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są wiosenne zabiegi kosmetyczne, które upiększą nasz wygląd, jak również samopoczucie.

Co zrobić, aby przywrócić blask naszemu ciału po zimie? Jakie zabiegi kosmetyczne na wiosnę warto rozważyć? O tym rozmawiamy w dalszej części artykułu – zapraszamy do lektury!

Zabiegi na twarz po zimie – ratunek dla skóry

Czy zabiegi na twarz po zimie są konieczne? Spróbujmy sobie na to odpowiedzieć, przybliżając nieco to, z czym musi się ona mierzyć w czasie zimowego okresu.

Warto mieć świadomość, że zima dla skóry jest wrogiem numer jeden. Podczas tej pory roku nasza twarz jest poddawana wielu zanieczyszczeniom. Cera staje się napięta i nieprzyjemna w dotyku. A to wszystko ze względu na pozbawienie jej nawilżenia oraz przestrzeń, w której się otaczamy.

Zimą nasza skóra jest narażona na czynniki zewnętrzne, jakimi jest suchość w pomieszczeniach wynikająca z ogrzewania, ale także powietrze, które jest zanieczyszczone przez ogrzewające budynki. Dym oraz smog unoszący się w powietrzu, przedostaje się do naszej skóry, a w efekcie ją zanieczyszcza.

Wiosenne zabiegi na twarz po zimie mogą ułatwić nam proces regeneracji skóry. Nawilżą, zregenerują oraz poprawią koloryt skóry, dzięki czemu skóra stanie się pełna blasku. Warto także zadbać o naszą sylwetkę, która w zimę także jest poddawana wielu czynnikom. Przede wszystkim tak jak w przypadku skóry twarzy, ciało też wymaga silnego nawilżenia oraz ujędrnienia. Istotną rolę w poprawie naszej skóry są chęci oraz systematyczność pielęgnacji. Warto pamiętać, że nie tylko zima zanieczyszcza naszą skórę, ale także my sami. Co więcej, pielęgnacja również decyduje o wyglądzie naszej skóry. Brak systematyczności w nawilżaniu w postaci przykładowej napiętej i szorstkiej skóry. Trzeba pamiętać, że żywność, którą spożywamy ma także spory udział. Przejdźmy jednak do tego, jakie zabiegi na twarz wiosną są najlepszym wyborem.

Szukasz niezawodnego urządzenia do zabiegu oczyszczania wodorowego? AquaPeel H2 1.0 to jedna z naszych rekomendacji!

Polecane zabiegi na twarz – jak zacząć?

Sądzimy, że jednogłośnie można odpowiedzieć, że zabiegi kosmetyczne na wiosnę są doskonałym rozwiązaniem do rozpoczęcia nowego rozdziału ze zdrową i promienną skórą.

Branża beauty jest na tyle rozbudowana, że bez problemu znajdą się zabiegi na twarz na wiosnę, które będą odpowiednie do warunków panujących w danej chwili, tak aby nie uszkodziły skóry. Aby nadać drugie życie swojej skórze, należałoby zacząć od jej oczyszczenia.

Dlatego doskonałą alternatywą są zabiegi kosmetyczne, które pozwolą oczyścić skórę dogłębnie z wszelakiego zanieczyszczenia oraz martwego naskórka nagromadzonego wewnątrz naszej skóry. Możemy być wtedy pewni, że nasza skóra nie będzie wyglądała na poszarzałą cały rok. Jeżeli chodzi o ciało to również w ramach relaksu możemy wykonywać zabiegi w formie masażu, które pomogą nam ujędrnić skórę oraz zredukować tkankę tłuszczową nagromadzą przez okres zimowy.

Jaki zabieg na twarz na wiosnę?

Często zadajemy sobie pytanie, jakie zabiegi kosmetyczne na twarz wiosną będą odpowiednie podczas panującej pogody. Boimy się, że słońce podczas wiosennych dni nie jest wskazane dla wszystkich zabiegów kosmetycznych. Najczęściej polecane zabiegi na twarz to zabiegi całoroczne, dzięki którym skóra może wyglądać promiennie przez cały rok.

Jednym z rozwiązań jest zabieg oczyszczania wodorowego. Jest to wieloetapowy zabieg, który oczyszcza naszą skórę z wolnych rodników i zabezpiecza nas przed procesem starzenia się skóry. Cały proces tego zabiegu jest dobierany indywidualnie do potrzeb klientki.

Natomiast jego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry oraz przygotowanie jej do przyjęcia składników odżywczych, co więcej zabieg ten zabezpiecza przed namnażaniem niepotrzebnych toksyn.

Bardzo podobnym sprzętem jest kombajn kosmetyczny. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które posiada funkcje umożliwiające zabieg dla skóry twarzy oraz całego ciała. Natomiast w kombajnie kosmetycznym nie używa się wody wodorowej, tylko sól fizjologiczną.

Oxybrazja jest to zabieg oczyszczający w formie peelingu wodno-tlenowego w postaci soli fizjologicznej pod sprzężonym powietrzem. Głównym zadaniem tego etapu jest usunięcie martwego naskórka, który ma w efekcie poprawić produkcje kolagenu oraz uelastycznić skórę. W związku z tym zabiegi na wiosnę mogą być pomocą w zabezpieczeniu skóry. Niektóre zabiegi mają określony czas jego wykonania. W przypadku kwasów zabiegi można tylko wykonywać do wczesnej wiosny, gdyż z każdym dniem promienie słoneczne są silniejsze i mogą narobić nam niepotrzebnych przebarwień. Dlatego zaletą zabiegów z użyciem oczyszczania wodorowego oraz soli fizjologicznej pod sprzężonym powietrzem jest możliwość wykonywania ich przez cały rok.

Dlatego też śmiało można stwierdzić, że oczyszczanie wodorowe i oxybrazja to najlepsze zabiegi kosmetyczne na twarz nie tylko po zimie, ale również o każdej innej porze roku.

AquaPeel H2 3.0 pozwoli Ci wprowadzić do swojej oferty kompleksowy zabieg składający się z 4 etapów – odpowiedni dla każdego typu cery (również problematycznej i naczyniowej).

Zabiegi na wiosnę – oczyszczanie wodorowe z bliska

Oczyszczanie wodorowe to w pełni bezpieczny zabieg na twarz wiosną, ale także zimą z możliwością stosowania do każdego typu cery.

Wieloetapowy zabieg, który polega na oczyszczeniu, odżywieniu oraz zabezpieczeniu skóry. Jak wygląda w praktyce oczyszczanie wodorowe?

  • Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry z wolnych rodników poprzez wprowadzenie aktywnego wodoru w głąb skóry.
  • Następnie złuszcza się martwy naskórek.
  • W następnej kolejności w głąb skóry wprowadzić składniki odżywcze poprzez infuzję tlenową.
  • Za pomocą ultradźwięków substancje aktywne wnikają w głębokie warstwy skóry.
  • Na koniec zabiegu dobierany jest masaż głowicą – rozgrzewającą lub chłodzącą. Ten etap jest szczególnie spersonalizowany, gdyż głowica z użyciem rozgrzewających kulek ma za zadanie poprawić syntezę kolagenu oraz elastyczność skóry. Natomiast głowica chłodząca sprawdzi się do cer naczyniowych, aby obkurczyć naczynka oraz zamknąć pory skóry.

Cały ten zabieg jest dobierany indywidualnie do potrzeb skóry.

Takie zabiegi kosmetyczne na wiosnę jak oczyszczanie wodorowe doskonale się sprawdzą dla osób chcących oczyścić skórę po zimowym klimacie. Jednym z najważniejszych zalet tego zabiegu jest poprawa wyglądu skóry w postaci poprawy jędrności, zminimalizowaniu stanów zapalnych, wygładzeniu zmarszczek oraz spowolnieniu procesów starzenia się, co przekłada się na zdrowo i promieniście wyglądającą skórę. Jest to odpowiedni zabieg dla osób z cerą szarą, zmęczoną z oznakami starzenia się i wymagających oczyszczenia.

Jakie zabiegi kosmetyczne na wiosnę na ciało?

Jakie zabiegi kosmetyczne na wiosnę na ciało są najlepsze? Redukcja cellulitu? Pozbycie się tkanki tłuszczowej? Z pomocą przychodzą wyżej wspomniane kombajny kosmetyczne.

Jedną z funkcji kombajnu kosmetycznego są głowice, które mają za zadanie zredukować cellulit oraz tkankę tłuszczową. W tym miejscu pojawia się mezoterapia bezigłowa, która ma za zadanie odmłodzić, zniwelować cellulit oraz zredukować zbędne kilogramy.

W swoim wyposażeniu kombajny również posiadają liposukcję ultradźwiękową, dermomasaż oraz lipolaser DUO.

Głównym celem tych głowic jest ujędrnienie i wymodelowanie sylwetki. Lipolaser DUO to głowica, która w wyniku światła lasera niszczy tkankę tłuszczową. Natomiast dermomasaż odpowiada za redukcje tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz ujędrnieniu skóry, który opiera się masażu podciśnieniowym.

Dużą zaletą tego zabiegu jest działanie relaksujące oraz odprężające. Jest to jeden z najbardziej cenionych efektów przez osoby chcące wyglądać i czuć się świetnie w swoim ciele.

Zbliżające się ciepłe dni oraz wakacje mobilizują nas do zgrabnej sylwetki, która będzie jędrna i zdrowo wyglądająca. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są zabiegi na wiosnę, które umożliwią nam pożądany efekt.

Czy kombajn kosmetyczny jest tylko na ciało?

Oczywiście, że nie. Kombajn kosmetyczny jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które można stosować zarówno na ciało, jak i również twarz. Głowice, które są stosowane na skórę twarzy mają za zadanie oczyścić skórę z martwego naskórka, wprowadzić substancje aktywne i zregenerować, aby zminimalizować problemy skórne. Jest to bardzo zbliżony proces do zabiegów z użyciem oczyszczania wodorowego, jednakże w przypadku kombajnu kosmetycznego zabieg opiera się na soli fizjologicznej pod sprzężonym powietrzem.

Oxybrazja jest peelingiem wodno-tlenowym, która pod sprzężoną solą fizjologiczną złuszcza zrogowaciały naskórek, a w rezultacie skóra staje się odmłodzona oraz gładka. Fale radiowe są procesem, który polega na spłyceniu zmarszczek , pobudzeniu kolagenu, dzięki któremu skóra staje się napięta i jędrna.

Mikrodermabrazja diamentowa jest procesem, który przy użyciu swojej głowicy ściera zbędny naskórek, dzięki któremu daje skórze możliwość na szybszą regenerację oraz przyjęcie substancji odżywczych. Urządzenie posiada wiele funkcji, które pozwalają oczyścić skórę, wtłoczyć substancje aktywne w postaci ampułki i poprawić elastyczność skóry. Dlatego również jest polecanym zabiegiem kosmetycznym, który jest bezinwazyjny z możliwością stosowania przez cały rok. Dzięki temu zabiegowi:

  • zminimalizujemy zmarszczki,
  • przywrócimy skórze blask,
  • zregenerujemy warstwę skóry, która została uszkodzona lub wymaga odżywienia.

Wiosenne zabiegi na twarz doskonale sprawdzą się do rozpoczęcia rozdziału w nowym zregenerowanym ciele – dystrybutor sprzętu kosmetycznego PCZK.

Z wykształcenia jestem magistrem kosmetologii, od wielu lat rozwijam się jako szkoleniowiec ds. aparatury healthy-aging. Moją specjalizajcą są terapie pielęgnacyjne na twarz.
×