Ile utrzymuje się efekt po karboksyterapii?

Ile utrzymuje się efekt po karboksyterapii?

Dziś niemalże na każdym kroku możemy natknąć się na ofertę zabiegową, która ma na celu poprawić wygląd naszej skóry. Jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zabiegów jest karboksyterapia. Szerokie spektrum możliwości, jakie daje nam wspomniana metoda, sprawia, że tak naprawdę każdy, bez względu na to ile ma lat, a także jakiej jest płci – śmiało może z niej skorzystać. Oczywiście to, co ma dla nas największe znaczenie przy podejmowaniu decyzji to efekty, jakich można się spodziewać, a także jak długo będziemy mogli się nimi cieszyć. Dlatego dziś postanowiliśmy, że zbierzemy dla Ciebie cenne na ten temat informacje.

Zabieg karboksyterapii – efekty, czyli czego możemy się spodziewać?

Karboksyterapia – jak długo utrzymuje się efekt? Oczywiście, udzielenie odpowiedzi na to pytanie wcale nie jest takie proste, ponieważ uzależnione jest to od różnych aspektów. Aby jednak wiedza była w pełni uporządkowana – zaczniemy od krótkiego wprowadzenia, głównie z myślą o tych, którzy nie do końca wiedzą, czym dokładnie jest ten zabieg. 

Karboksyterapia to metoda, która polega na wprowadzeniu w skórę lub pod nią określonej dawki dwutlenku węgla, czyli w skrócie CO2. W celu aplikacji wykorzystuje się specjalne urządzenie, które zakończone jest igłą. Dzięki temu kosmetolog ma pełną kontrolę nad przeprowadzeniem zabiegu i doborem głębokości implementowania związku chemicznego. Metoda ta najczęściej polecana jest dla osób, które zmagają się z cellulitem, rozstępami, a także cieniami pod oczami. Oczywiście nie bez powodu – w końcu jest ona w stanie skutecznie poprawić kondycję naszej skóry. To dość streszczony opis wspomnianego zabiegu, dlatego wszystkich zainteresowanych, którzy chcą zgłębić wiedzę na jego temat, zachęcamy do przeczytania artykułu – “jak działa karboksyterapia?”.

Karboksyterapia – jak długo utrzymuje się efekt?

W związku z tym, że karboksyterapia niesie wiele możliwości, to tym samym ciężko jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytanie jak długo utrzymuje się po niej efekt. W końcu inaczej sprawa wygląda, gdy zabiegowi poddawane są rozstępy, a inaczej w przypadku cieni pod oczami czy tkanki tłuszczowej. W zależności od okolicy ciała, a także natężeniu problemu dobiera się określoną liczbę zabiegów, które muszą zostać przeprowadzone, aby rzeczywiście było możliwe uzyskanie satysfakcjonujących efektów. Bardzo często już po pierwszym razie można zauważyć różnicę, natomiast długotrwałe cieszenie się z rezultatów możliwe jest najczęściej tylko dzięki pamiętaniu o tzw. wizytach przypominających, które polegają na powtarzaniu zabiegu np. co rok, aby utrwalić i zachować uzyskany efekt.

Karboksyterapia pod oczy – ile się utrzymuje uzyskany efekt?

Wszyscy zainteresowani zredukowaniem lub całkowitym pozbyciem się uporczywych cieni poszukują w internecie odpowiedzi na jedno kluczowe pytanie “karboksyterapia – jak długo utrzymuje się efekt usuwania cieni pod oczami?”. Abyś nie musiał zbyt długo szukać, już zabieramy się za wyjaśnienia. Po redukcji przebarwień, jak i tzw. worków, z uzyskanego efektu można cieszyć się od 6 do 9 miesięcy. Oczywiście jeden zabieg nie wystarczy, konieczne jest przeprowadzenie serii, czyli mniej więcej około 10 powtórzeń. Pamiętaj jednak, że jest to przybliżona liczba i zależy ona od indywidualnych potrzeb klienta i jego stanu skóry.

Karboksyterapia – jak długo utrzymują się efekty po likwidacji cellulitu?

Cellulit, czyli zmora większości kobiet. Na szczęście nie jesteśmy na niego skazani do końca życia, ponieważ dwutlenek węgla także w tym przypadku jest w stanie zdziałać cuda. Karboksyterapia – jak długo utrzymują się efekty po redukcji tkanki tłuszczowej? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość, ponieważ po przeprowadzeniu serii zabiegów możesz cieszyć się z jędrnej i pięknej skóry nawet od 6 do 9 miesięcy. Jednak i tym razem, należy mieć na uwadze, że efekt ten nie jest wieczny, dlatego wizyta przypominająca powinna odbywać się przynajmniej raz do roku. Oprócz tego, wprowadzenie do swojego życia aktywności fizycznej oraz zdrowiej diety z pewnością będzie sprzyjało przedłużeniu trwałości rezultatów – polski producent urządzeń kosmetycznych PCZK.

Karboksyterapia – jak długo utrzymuje się efekt po redukcji rozstępów?

Na samym wstępie należy podkreślić, że chociaż dwutlenek węgla wiąże ze sobą niesamowite działanie i efekty, to w przypadku blizn i rozstępów sprawa wcale nie jest taka prosta. Dlaczego? Już tłumaczymy – wspomniane zmiany skórne powstają w wyniku nasilonego rozciągnięcia się skóry, tym samym powodując zerwanie włókien kolagenowych. Co do tego doprowadza? Niestety nie wszystkie przyczyny są od nas bezpośrednio zależne. Do najpopularniejszych znaczących aspektów zaliczamy m.in.: zmiany hormonalne, wzrost masy ciała w dość szybkim czasie, ciążę, czynniki genetyczne, a także zbyt intensywne ćwiczenia powodujące nagłą i szybką rozbudowę tkanki mięśniowej. Jak długo utrzymuje się efekt po redukcji rozstępów i blizn po karboksyterapii? W tym przypadku uzyskane rezultaty są trwałe i niezmienne, natomiast należy mieć na uwadze fakt, że nie da się w 100% zlikwidować wspomnianych zmian – można jedynie zmniejszyć poziom ich widoczności i sprawić, że staną się płytsze.

×