Oczyszczanie wodorowe – kompendium wiedzy

Oczyszczanie wodorowe – kompendium wiedzy

Rynek przepełniony jest różnorodnymi możliwościami zabiegowymi, dzięki którym z łatwością każdy jest w stanie znaleźć idealną ofertę dla siebie. Zachowanie młodego wyglądu, oczyszczenie skóry, a może nadanie jej blasku? To wszystko jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Poszukując najbardziej skutecznych rozwiązań, z pewnością natknąłeś się na oczyszczanie wodorowe – wcale nas to nie dziwi. Uważa się go za niezwykle bezpieczny i przede wszystkim przynoszący oczekiwane efekty zabieg, któremu zdecydowanie z kilku przyczyn warto przyjrzeć się z bliska. 

Oczyszczanie wodorowe – co to jest?

Aby oczyszczanie wodorowe nie skrywało przed nami żadnych tajemnic – musimy odpowiednio uporządkować wiedzę i kolejno zgłębiać tajniki na jego temat. Zatem zacznijmy od udzielenia odpowiedzi na jedno z kluczowych pytań, bez którego nie będziemy w stanie zrozumieć dalszej części lektury, czyli – co to jest oczyszczanie wodorowe? Najprościej mówiąc, jest to zabieg, który polega na zaimplementowaniu cząsteczek wodoru pod naszą skórą. Wszystko dzieje się przy użyciu strumienia wody ze zwiększonym ciśnieniem. 

Dlaczego akurat wodór? Warto wiedzieć, że jest on najmniejszym, a jednocześnie najlżejszym występującym w przyrodzie pierwiastkiem, dzięki któremu z łatwością przenika do głębszych warstw naskórka. W ten sposób jest w stanie zdziałać cuda! Do jego niezwykłych właściwości zalicza się m.in. zneutralizowanie wolnych rodników, które odpowiadają za procesy starzenia się skóry, czyli dokładnie to czego wszyscy chcemy uniknąć.

Oczyszczanie wodorowe – efekty

Każda pielęgnacja powinna rozpoczynać się od skutecznego oczyszczenia skóry, w końcu, tylko dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt. Dlatego właśnie wodorowe oczyszczanie twarzy, szyi czy dekoltu to jedne z najchętniej wybieranych zabiegów. Co ważne, w tym przypadku nie musimy walczyć z brakiem cierpliwości, ponieważ efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, co zdecydowanie zachęca do powtórzenia wizyty. Rezultaty, jakie możemy osiągnąć to m.in.:

 • oczyszczenie, nawilżenie, zregenerowanie i odświeżenie skóry;
 • pozbycie się szkodliwych wolnych rodników;
 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry;
 • dotlenienie skóry właściwej;
 • pozbycie się nadmiaru sebum w zatkanych porach;
 • złuszczenie warstwy rogowej naskórka;
 • uregulowanie ilości wydzielania sebum;
 • zredukowanie przebarwień, a także złagodzenie stanów zapalnych;
 • przebudowa włókien kolagenowych;
 • zwiększenie poziomu metabolizmu skóry.

Warto podkreślić, że dzięki tak szerokiemu spektrum działań skóra prezentuje się niezwykle świeżo zarówno bez makijażu, jak i stanowi idealne podłoże do jego wykonania, dzięki czemu będzie wyglądał jeszcze lepiej – uwierz nam na słowo lub przekonaj się na własnej skórze. Gdy mówimy o efektach nie w sposób nie wspomnieć o czasie, przez jaki będziemy mogli je podziwiać, a także ilości zabiegów, jakiej należy się poddać, aby niezmiennie cieszyć się z uzyskanych rezultatów. Dlatego nadeszła odpowiednia pora, aby odpowiedzieć sobie na dwa kluczowe pytania.

Jak długo utrzymują się efekty po oczyszczaniu wodorowym?

Jak długo można cieszyć się z efektów po zabiegu? Bardzo często przez pryzmat właśnie tego pytania podejmujemy decyzję czy w ogóle warto wybrać się do salonu kosmetycznego. Wiedz, że oczyszczanie wodorowe za każdym razem usuwa ze skóry zanieczyszczenia, po czym likwiduje przebarwienia i działa wygładzająco. Dlatego w dużej mierze długość utrzymującego się efektu zależy właśnie od nas i tego, w jaki sposób będziemy pielęgnować naszą skórę. Jeśli borykamy się z problemami zdrowotnymi i np. z uwagi na hormony wydzielana jest nadmierna ilość sebum, to należy mieć na uwadze, że szybciej może zaistnieć potrzeba wykonania kolejnego zabiegu – ale wcale nie musi!

Jak często trzeba powtarzać zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią poświęcać zbyt dużo czasu na pobyt w gabinetach kosmetycznych, ale także tych, którzy są dość niecierpliwi. Dlaczego? Wystarczy wykonać jedną serię, która liczy najczęściej od 3 do 5 zabiegów – kolejno mniej więcej co 2-4 tygodnie. Po każdym razie efekt jest olśniewający, a dla jego podtrzymania zaleca się umawianie raz w miesiącu na tzw. wizytę przypominającą. 

Oczyszczanie wodorowe – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Przyglądając się sporządzonej liście efektów, jakie daje oczyszczanie wodorowe, można śmiało rzec, że jest to zabieg idealny dla wszystkich i rzeczywiście jest to prawda. Bez względu na płeć każdy może z niego skorzystać. Istnieje kilka sytuacji, w których szczególnie zaleca się nim zainteresować, należą do nich np.:

 • zaobserwowanie oznak starzenia się skóry;
 • posiadanie szarej lub zmęczonej cery;
 • widoczny nierówny kolor skóry lub przebarwienia;
 • problem z wydzielaniem nadmiernej ilości sebum;
 • borykanie się z trądzikiem, zaskórnikami, a także rozszerzonymi porami;
 • posiadanie niezwykle wrażliwej skóry, która podatna jest na tworzenie się stanów zapalnych.

Czy oczyszczanie wodorowe wymaga specjalnego przygotowania?

Mamy świetną wiadomość! Nie musisz poświęcać ani chwili na przygotowanie się do oczyszczania wodorowego. W tym przypadku jedyną istotną rzeczą jest makijaż, z którego nie musisz wcześniej rezygnować, ponieważ to kosmetolog zmyje go z Twojej twarzy, aby skóra była gotowa do zabiegu.

Co robić po oczyszczaniu wodorowym?

Po wielu zabiegach kosmetycznych niezwykle ważne jest skrupulatne przestrzeganie zaleceń kosmetologa, aby nie tylko osiągnąć w pełni zadowalające efekty, ale co najważniejsze przypadkiem nie zaszkodzić skórze. W przypadku oczyszczania wodorowego sprawa jest niezwykle prosta! Przez 48 godzin po wyjściu z gabinetu konieczne jest zrezygnowanie z sauny oraz basenu. Dodatkowo jeśli zabieg wykonywany jest w ciepłym okresie, to zalecane jest stosowanie filtrów UV – o tym powinniśmy jednak pamiętać zawsze, bez względu na to czy korzystamy z usług kosmetycznych.

Oczyszczanie wodorowe twarzy – jak wygląda skóra po zabiegu?

Oczyszczanie wodorowe twarzy nie bez powodu uznawane jest za tzw. zabieg bankietowy. Dzięki niemu skóra jest promienna, oczyszczona i świeża, a co najważniejsze nie ma potrzeby rezerwowania sobie wolnego dnia w domu, ponieważ już po wyjściu z gabinetu śmiało można udać się na miasto – żadnych plam i zaczerwienień.

Czy po oczyszczaniu wodorowym można się malować?

W związku z tym, że oczyszczanie wodorowe jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie usunąć wszelkie zabrudzenia z naszej skóry, to nakładanie kolorowych kosmetyków w ciągu najbliższych 48 godzin po wyjściu z gabinetu nie jest czymś, co polecają kosmetolodzy. W końcu może to spowodować ponowne zapchanie porów. Otrzymany efekt po zabiegu sprawia, że make-up wcale nie jest nam potrzebny, natomiast jeśli tylko chcemy, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby go wykonać.

Oczyszczanie wodorowe – cena i długość trwania zabiegu

Mając na uwadze, że oczyszczanie wodorowe twarzy i innych okolic ciała po zaledwie 4 wizytach przynosi spektakularne efekty, to z pewnością zastanawiasz się – ile taka przyjemność może kosztować? Otóż cena zabiegu może się nieco różnić w zależności od oferty danego gabinetu kosmetycznego, jednak najczęściej oscyluje ona w granicach 250-300 zł. Długość takiej wizyty zależy od indywidualnych ustaleń, natomiast warto zagospodarować sobie na nią około 30 minut

Oczyszczanie wodorowe latem, czy to dobry pomysł?

Dość często zabiegi kosmetyczne nie są wskazane w okresie letnim, ze względu na nasiloną ekspozycję na słońce – na szczęście nie tym razem! Oczyszczanie wodorowe można przeprowadzić w dowolnym czasie bez względu na aktualnie panującą porę roku. Co więcej, zabieg ten stanowi często podstawę do przeprowadzenia kompleksowej pielęgnacji, dlatego właśnie od niego warto zacząć.

Oczyszczanie wodorowe – przeciwwskazania do zabiegu

Z pewnością zastanawiasz się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, które sprawiają, że oczyszczanie wodorowe nie jest możliwe do przeprowadzenia. Otóż w tej kwestii sprawa wygląda nieco podobnie jak przy innych zabiegach kosmetycznych – niestety jest kilka aspektów, które bezwzględnie należy mieć na uwadze, ponieważ mogłyby mieć wpływ na efekt końcowy oraz zdrowie klienta. Należą do nich m.in.:

 • nowotwór i stan po jego operacyjnym usunięciu;
 • alergia;
 • aktywna opryszczka;
 • cukrzyca;
 • epilepsja;
 • ciąża oraz okres karmienia piersią;
 • infekcja;
 • zakażenie wirusowe, grzybicze i bakteryjne;
 • obecność ciał obcych np. rozrusznika serca.

Jeśli coś przeoczysz – nie martw się, w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym zawsze przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu na temat zdrowia i ewentualnych mających znaczenie czynników.

Pytania z cyklu – czym jest i jak działa?

Na tym etapie niewątpliwie można stwierdzić, że oczyszczanie wodorowe nie skrywa już przed Tobą żadnych tajemnic. Natomiast aby jeszcze lepiej poznać jego działanie i zachodzące procesy przyjrzyjmy się z bliska cząsteczce wodoru, wolnym rodnikom tlenowym oraz temu jak jedno wpływa na drugie.

Oczyszczanie wodorowe – czym dokładnie jest cząsteczka wodoru?

Wodór to najmniejszy i najlżejszy pierwiastek występujący w naturze. Jego właściwości fizyczne pozwalają w łatwy sposób łączyć pierwiastek z wodą oraz gazem. Mała cząsteczka bez ograniczeń penetruje struktury naszego organizmu. W komórkach skóry, wodór sprawnie ulega dyfuzji, uruchamiając mechanizm redukcji wolnych rodników tlenowych. Na tym oczyszczanie wodorowe się nie kończy, czas przejść do kolejnego zagadnienia.

Jak wolne rodniki tlenowe wpływają na naszą skórę? Czyli o tym co sprawia, że oczyszczanie wodorowe to najlepsze rozwiązanie

Wolne rodniki tlenowe, czyli w skrócie ROS to najprościej mówiąc struktury chemiczne, które posiadają w swojej budowie atom tlenu z niesparowanym elektronem. Powstają one w organizmie wskutek procesów oddechowych i energetycznych. W warunkach homeostazy organizmu, w ilościach fizjologicznych, reaktywne formy tlenu pełnią użyteczne funkcje – odgrywają rolę mediatorów i regulatorów wielu procesów komórkowych. Wraz z wiekiem dochodzi do zachwiania równowagi. Mówimy wtedy o pojawieniu się stresu oksydacyjnego. Namnażające się formy tlenu, zaczynają mieć destrukcyjny wpływ na komórki organizmu. Reagują z cząsteczkami w organizmie, inicjując proces utleniania, który uszkadza m.in. błony komórkowe oraz DNA.

Organem najbardziej narażonym na stres oksydacyjny jest skóra. Codzienny kontakt z czynnikami, takimi jak promieniowanie UV, środki chemiczne i zanieczyszczania, przyspiesza proces namnażania wolnych rodników tlenowych. Te zaś rozpoczynają proces starzenia skóry, upośledzając także jej naturalne funkcjonowanie. Dodatkowo, naruszając włókna kolagenowe i elastynowe powodują pojawianie się zmarszczek. Z pewnością i Ty już zdajesz sobie sprawę, co w tej kwestii znacząco może nam pomóc. Oczywiście – oczyszczanie wodorowe.

Mechanizm działania wodoru a wolne rodniki tlenowe – jak to wpływa na oczyszczanie wodorowe?

Wysoka reaktywność wolnych rodników tlenowych prowadzi do ich destrukcyjnego działania. Jednak obecność wolnego elektronu atomu tlenu, pozwala także na łączenie z innymi cząsteczkami. Fenomen aktywnego wodoru, polega na tym, że po wprowadzeniu do struktur organizmu jego cząsteczki łączą się z najbardziej reaktywnymi i szkodliwymi wolnymi rodnikami. W wyniku prostej reakcji chemicznej, ROS zostają zneutralizowane i przekształcone w cząsteczki wody oraz tlen.

Na uwagę, zasługuje również fakt, iż wodór neutralizuje tylko szkodliwe wolne rodniki, nie mając wpływu na te o pozytywnym działaniu biologicznym. Ta właściwość wodoru, daje duże nadzieje medycynie. Zrewolucjonizowała także rynek kosmetyczny, wzbogacając go przede wszystkim w oczyszczanie wodorowe.

Zadbaj o swoich klientów i wprowadź do ofery oczyszczanie wodorowe z AQUAPEEL H2 3.0 – profesjonalna usługa i widoczne efekty.

Oczyszczanie wodorowe Aquapeel H2 – najczęściej zadawane przez pacjentów pytania

W ostatnim czasie coraz więcej gabinetów rozszerza swoją ofertę o oczyszczanie wodorowe Aquapeel H2. Nic w tym dziwnego, w końcu zabieg sam przyciąga klientów. Jest przyjemny, bezpieczny, a co najważniejsze, przynosi efekty już po pierwszym zabiegu. Klienci wciąż pytają nas, o więcej szczegółów dotyczących zabiegu – zatem najczęściej zadawane przez pacjentów pytania nie mogą zostać bez odpowiedzi. Nadszedł czas, aby rozwiać wszystkie pojawiające się wątpliwości.

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego Aquapeel H2? Krok po kroku

Zabieg Aquapeel H2 to nieinwazyjny rytuał, mający na celu spowolnienie procesów starzenia. Efekt ten, uzyskujemy dzięki synergicznemu połączeniu 6 efektywnych technologii w jednym zabiegu.

Krok pierwszy: oczyszczenie skóry wodą wzbogaconą o aktywny wodór. Jego zadaniem jest neutralizacja i eliminacja wolnych rodników tlenowych. 

Krok drugi: wykonujemy złuszczanie martwych komórek naskórka przy pomocy hydrabrazji z użyciem opatentowanej mieszanki kwasów AHA – Deep Cleaning Liquid. 

Krok trzeci: na przygotowaną już skórę, stosujemy dotleniającą mieszankę Medical Liquid Water. 

Krok czwarty: głowicą FusionJet, rozpylamy na skórze antyoksydanty, które mają chronić komórki przed ponownym powstawaniem wolnych rodników tlenowych. 

Krok piąty: wykorzystując zjawisko mezoporacji, wtłaczamy substancje biologicznie czynne do komórek skóry. 

Krok szósty: na zakończenie zabiegu, wykonujemy lifting twarzy bipolarną RadioFrequency, która dodatkowo stymuluje produkcję włókien.

Jakie są wskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego Aquapeel H2?

Oczyszczanie wodorowe – urządzenie AquaPeel H2, posiada szerokie spektrum zastosowań, jednak do najpopularniejszych wskazań należą: 

 • neutralizacja wolnych rodników;
 • złuszczenie warstwy rogowej naskórka;
 • przebudowa włókien kolagenowych;
 • dotlenienie skóry właściwej;
 • zatrzymanie nadprodukcji sebum;
 • dogłębne oczyszczanie porów;
 • uspokojenie stanów zapalnych skóry;
 • redukcja przebarwień;
 • poprawa gęstości i jędrności skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego Aquapeel H2?

Aquapeel H2 to bardzo bezpieczny zabieg oczyszczania wodorowego, dzięki czemu istnieje niewiele przeciwwskazań wykluczających pacjentów z jego wykonania – jednak kilka trzeba mieć na uwadze. Za główne ograniczenia odpowiadają m.in.:

 • ciąża, 
 • karmienie piersią, 
 • cukrzyca, 
 • nowotwory, 
 • epilepsja, 
 • nadwrażliwość na prąd, 
 • alergie, 
 • aktywna opryszczka, 
 • infekcje,
 • metalowe i elektryczne implanty. 

Aquapeel H2 oczyszczanie wodorowe – dla kogo będzie to odpowiedni wybór?

Ze względu na wielokierunkowe działanie zabieg Aquapeel H2 przeprowadzany jest zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, a szczególnie, polecany jest dla skóry: 

 • suchej, 
 • ziemistej, 
 • poszarzałej, 
 • niedotlenionej, 
 • z przebarwieniami i pierwszymi oznakami starzenia. 

Doskonale sprawdzi się także przy skórach z trądzikiem i zaskórnikami, jako zabieg oczyszczający, a u osób z tendencją do przetłuszczania się skóry, zadziała seboregulująco. Co ciekawe, oczyszczanie wodorowe polecane jest także dla osób borykających się z chorobami skóry, takimi jak Atopowe Zapalenie Skóry. Dlaczego? Okazuje się, że zniwelowanie ilości wolnych rodników tlenowych ma pozytywny wpływ na zmniejszenie aktywności zapalnej skóry.

Czy oczyszczanie wodorowe Aquapeel H2 można wykonywać latem?

Zabieg Auapeel H2 jest zabiegiem całorocznym. Nie wymaga również okresu rekonwalescencji oraz zachowania szczególnej ostrożności. Zatem to wyłącznie od Ciebie zależy kiedy zechcesz wykonać oczyszczanie wodorowe.

Oczyszczanie wodorowe – ile zabiegów Aquapeel H2 należy wykonać dla uzyskania efektów?

Rekomendowana jest seria 4 zabiegów wykonywanych w odstępach dwutygodniowych, jednak znaczącą różnicę w jakości skóry, zobaczymy już po pierwszym zabiegu. Skóra będzie bardziej promienna, zdrowa, błyszcząca. Oznacza to, że zabieg Aquapeel H2, może być stosowany również jako zabieg „bankietowy”.

Czym różni się oczyszczanie wodorowe Aquapeel H2 od innych urządzeń?

Aquapeel H2 to więcej niż oczyszczanie wodorowe, ponieważ oczyszczanie to zaledwie pierwszy z 6 etapów pielęgnacyjnych. Cały zabieg to kompleksowa terapia poprawiająca stan skóry już po pierwszym zabiegu, wykorzystująca aktywny wodór, kompleks kwasów służący eksfoliacji naskórka, substancje silnie dotleniające skórę, technologię rozpylania antyoksydantów oraz bipolarne fale radiowe. System regulacji przepływu substancji oraz powietrza, wykorzystany w urządzeniu do oczyszczania wodorowego, pozwala wykonać efektywny zabieg, nie narażając jednocześnie salonu na zbyt wysokie koszty związane z nadmiernym zużyciem substancji aktywnych – producent sprzętu kosmetycznego.

AquaPeel H2 1.0 pozowli Ci przeprowadzić zabieg dedykowany dla każdego typu cery – również problematycznej i naczyniowej.

Oczyszczanie wodorowe – przyszedł czas na kilka słów podsumowania

Właściwości aktywnego wodoru to jedno z największych odkryć ostatniego czasu. Co najważniejsze – oczyszczanie wodorowe jest bezpieczne, ale jednocześnie wysoce skuteczne. W dobie wysokiego zagrożenia toksynami nie ma lepszego zabiegu otwierającego terapię anty-aging (powstrzymania procesów starzenia wraz z jego efektami), który z tą samą efektywnością, zwalczałby wolne rodniki tlenowe.

×