• Home
  • Odmładzanie

Hydrabrazja – opis i przebieg zabiegu, efekty, sprzęt zabiegowy

Hydrabrazja – opis i przebieg zabiegu, efekty, sprzęt zabiegowy

Istnieje mnóstwo możliwości pielęgnacyjnych, którymi jesteśmy w stanie poprawić wygląd naszej skóry. Jeden z nich szczególnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet pragnących uzyskać wygładzoną cerę bez martwego naskórka, a jest nim hydrabrazja. Coraz częściej w tej kwestii mówi się o zabiegu, któremu można poddać się zarówno w profesjonalnym gabinecie, jak i samodzielnie przeprowadzić go w domowych warunkach. Jakich efektów można się spodziewać, a także, o czym należy pamiętać, aby się nimi cieszyć – dziś odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania. 

Na czym polega hydrabrazja?

Na samym wstępie przyjrzyjmy się czym właściwie jest hydrabrazja i w jaki sposób przebiega. Otóż najprościej mówiąc, jest to zabieg polegający na oczyszczeniu i złuszczeniu martwego naskórka, wykorzystując w tym celu specjalnie przygotowany roztwór soli fizjologicznej będący pod odpowiednim ciśnieniem. Wybór jego stężenia zależy od stanu skóry klientki, a także pożądanych przez nią efektów. 

Sól fizjologiczna ma na celu odświeżyć i nawilżyć skórę, a co ważne działa również chłodząco, sprawiając, że zabieg jest bezbolesny, a dzięki temu całość przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze. Inną często słyszaną nazwą jest hydrabrazja wodorowa, czyli wodna mikrodermabrazja – łagodniejszy wariant mikrodermabrazji. Z uwagi na wykorzystanie strumienia wody wodorowej pod ciśnieniem doskonale sprawdza się w przypadku skóry problematycznej – trądzikowej, naczynkowej i wrażliwej.

Hydrabrazja a oczyszczanie wodorowe – specyfika zabiegu i sposób jego przeprowadzania

Zanim przejdziemy do omówienia jak przebiega hydrabrazja musimy wyjaśnić czym różni się ona od oczyszczania wodorowego. Sprawa wygląda następująco – oba zabiegi dość często są ze sobą mylone, a przyczyną tych niedomówień jest fakt, że hydrabrazja wchodzi w skład kompleksowo przeprowadzonego oczyszczania wodorowego – jest ona jednym z jego etapów. Mając taką wiedzę, możemy przejść do dalszych wyjaśnień. 

Hydrabrazja wymaga użycia specjalistycznego urządzenia charakteryzującego się głowicami wzbogaconymi o pierścienie ścierne. W zależności od tego, jaką wielkość wybierzemy, to inna grubość warstwy skóry będzie poddana ścieraniu – nie zawsze stan skóry wymaga dotarcia do jej głębszych części. Oczywiście doborem pierścieni zajmuje się specjalista, którego decyzja zależy od stanu skóry pacjentki i problemów z nią związanych.

Hydrabrazja – krok po kroku:

  • 1. Zmycie makijażu i oczyszczenie skóry.
  • 2. Wykonanie peelingu kawitacyjnego oraz mikropeelingu z użyciem ssącej głowicy i wody, dzięki czemu martwy naskórek zostanie usunięty i zebrany z powierzchni skóry.
  • 3. Starcie warstwy rogowej skóry podczas chłodzenia jej roztworem z soli fizjologicznej.

Zmycie makijażu i oczyszczenie skóry.
Wykonanie peelingu kawitacyjnego oraz mikropeelingu z użyciem ssącej głowicy i wody, dzięki czemu martwy naskórek zostanie usunięty i zebrany z powierzchni skóry.
Starcie warstwy rogowej skóry podczas chłodzenia jej roztworem z soli fizjologicznej.

Czas trwania zabiegu dopasowywany jest indywidualnie do potrzeb pacjentki, natomiast najczęściej mieści się on w przedziale od 30 do 60 minut.

AQUAPEEL H2 3.0 do oczyszczania wodorowego to w pełni sprawdzone i niezawodne urządzenie. Rekomendowane dla kosmetologów, którzy cenią sobie pracę na najwyższej jakości sprzęcie od polskich producentów.

Hydrabrazja a oxybrazja – podobieństwa i różnice

Wiesz już, że hydrabrazja nazywana jest także wodną mikrodermabrazją, podobnie sytuacja wygląda  w przypadku oxybrazji, z tą różnicą, że tym razem mówi się o mikrodermabrazji wodno-tlenowej. Jest ona mechanicznym peelingiem, który poza złuszczeniem naskórka, przyczynia się także do pobudzenia syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Rezultaty i tym razem są równie satysfakcjonujące, jednak przed zapisaniem się na wizytę należy zaznajomić się z pełną listą przeciwwskazań, których niestety jest nieco więcej.

Hydrabrazja – efekty po jednym zabiegu oraz całej serii

Choć hydrabrazja należy do bezpiecznych i delikatnych zabiegów, to i w jej przypadku nie należy oceniać efektów tuż po wyjściu z gabinetu. Początkowo skóra może być zaczerwieniona i stan ten utrzymuje się najczęściej około 2 dni. Warto mieć to na uwadze szczególnie w momencie planowania jakiegoś wyjścia czy imprezy okolicznościowej. Już po pierwszym razie widoczne jest oczyszczenie i natłuszczenie. Natomiast aby rezultaty były bardziej spektakularne, poleca się serię zabiegów – od 3 do 7 – wizyta raz na trzy tygodnie.

Zalety hydrabrazji:

  • zwiększenie elastyczności skóry;
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek;
  • ujednolicenie koloru skóry;
  • nawilżenie i dotlenienie skóry;
  • odblokowanie porów;
  • zmniejszenie widoczności blizn i zmian trądzikowych;
  • wzmocnienie naczynek;
  • poprawienie procesu wchłaniania składników aktywnych.

Zalecenia i przeciwwskazania do wodnej mikrodermabrazji – dla kogo dedykowany jest zabieg?

Biorąc pod uwagę sposób przeprowadzania hydrabrazji, a także, w jakim celu się ją wykonuje śmiało można rzec, że jest zabiegiem polecanym zarówno osobom borykającym się z problemami skórnymi, jak i potrzebującym intensywnego złuszczenia. Skóra normalna, naczynkowa, trądzikowa, a może skłonna do przesuszenia lub przetłuszczenia? Efektami może cieszyć się niemal każdy, ponieważ rozwiązanie sprawdza się przy różnych rodzajach skóry. To, co jest niezwykle ważne to fakt, że po wyjściu z gabinetu przez co najmniej tydzień należy stosować krem z filtrem ochronnym (przynajmniej SPF 15)  – bez względu na to, czy z usług skorzystaliśmy latem, zimą czy jesienią,

Zawsze jesteśmy w stanie wyszczególnić kilka sytuacji, w których dany zabieg nie powinien być przeprowadzony z uwagi na ryzyko powikłań. W tym przypadku do przeciwwskazań należą m.in.:

  • nowotwory skóry;
  • naczyniaki;
  • znamiona;
  • bliznowce;
  • świeże rany na skórze;
  • stany zapalne skóry;
  • zabiegi chirurgiczne wykonane w okresie dwóch miesięcy od planowanego dnia wizyty.

Opinie o hydrabrazji – czy rzeczywiście warto się na nią zdecydować?

Przeszukując internet w poszukiwaniu opinii na temat hydrabrazji można się natknąć na wiele pozytywnych komentarzy dotyczących doświadczeń klientek związanych zarówno z zabiegiem profesjonalnie przeprowadzonym w gabinecie, jak i tym samodzielnie wykonanym w domowym zaciszu. W obu przypadkach widoczne są efekty, z tą różnicą, że salony kosmetyczne wyposażone są w profesjonalny sprzęt do pracy, a tym samym jego moc i precyzja jest znacznie większa, co przekłada się na atrakcyjniejsze rezultaty w krótszym czasie.

Hydrabrazja – cena zabiegu

Nadszedł czas, aby omówić koszta związane z zabiegiem hydrabrazji. Gdy już wiesz, jakie są jego zalety, a także jakich efektów możesz się spodziewać, łatwiej będzie Ci samodzielnie udzielić odpowiedzi na pytanie, czy jest tego wart. Jedna wizyta w salonie waha się w granicach od 150 zł do 350 zł. Rozbieżność zależy od wybranego gabinetu, a także partii ciała i stanu skóry. 

Jakie urządzenie do hydrabrazji? Profesjonalne wyposażenie do salonu – AQUAPEEL H2 1.0®

W gabinecie kosmetycznym liczą się nie tylko umiejętności oraz doświadczenie kosmetologa, ale również sprzęt, na jakim pracuje. Wyłącznie profesjonalne urządzenia są w stanie zapewnić wysoki poziom komfortu pracy, a jednocześnie skrócić czas dążenia do osiągnięcia pożądanych efektów. Te, jak i wiele innych aspektów takich jak brak odczuwania bólu, precyzja i jakość wpływa na zadowolenie klientów. Zamiast poszukiwać zaopatrzenia dedykowanego jedynie do hydrabrazji, warto postawić na coś wielofunkcyjnego, co wzbogaci ofertę usługową. 

Idealną propozycją jest AQUAPEEL H2 1.0®, czyli urządzenia do oczyszczania wodorowego i hydrabrazji. Dzięki niemu zabieg przeprowadzany jest kompleksowo i składa się z aż 6 niezwykle ważnych etapów:

  • 1. eksfoliacji;
  • 2. dotlenienia;
  • 3. dyspersji antyoksydantów;
  • 4. wtłaczania substancji aktywnych;
  • 5. liftingu.

W ten sposób opracowany pielęgnacyjny rytuał gwarantuje m.in. dogłębne oczyszczenie i złuszczenie. Przeczytaj jak wiele możliwości daje AQUAPEEL H2 1.0® – PCZK, sklep z urządzeniami kosmetycznymi.

×