Współczesna kosmetologia oferuje nam wiele różnorodnych sposobów na poprawę kondycji naszej skóry, jednak wśród wszystkich oferowanych na rynku metod, istnieje jedno niezwykłe rozwiązanie, które wyróżnia się natychmiastowymi i widocznymi rezultatami — wodorowe oczyszczanie twarzy. To najpopularniejszy zabieg na polskim rynku, który przyciąga klientki i klientów swoimi wszechstronnymi korzyściami oraz minimalnymi ograniczeniami. Ale czym dokładnie jest używana do zabiegów pielęgnacyjnych woda wodorowa i jakie posiada właściwości?
Co to jest woda wodorowa?
Wodór to jeden z fundamentalnych pierwiastków — dla naszych codziennych doświadczeń jest on głównie znany jako składnik wody. Czy jednak wiesz, że istnieje specjalna forma, silnie nasycona cząsteczkami wodoru, której właściwości mają ogromny potencjał zdrowotny? Mowa tu o wodzie wodorowej, której proces powstawania polega na połączeniu wody z wolnym wodorem, jednak bez ich wiązania ze sobą.
Efektem tego jest ciecz zawierająca znaczną ilość cząsteczek wodoru, która bogata jest w molekuły H2 oraz posiada dodatkowe właściwości o wyjątkowym charakterze prozdrowotnym. Molekuła wodoru zawarta w wodzie wodorowej jest kluczowym elementem, nadającym jej nowy potencjał, a korzyści płynące z jej użytkowania dostrzegać zaczyna coraz więcej osób. Może być używana nie tylko do mycia ciała, ale również stanowi doskonały składnik różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Jak działa woda wodorowa? Właściwości i zastosowanie.
Terapia wodorem od lat znajduje zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń oraz przeciwdziałaniu im, gdyż jedną z głównych zalet wody wodorowej jest jej potencjał antyoksydacyjny. Działając jako skuteczny antyutleniacz, potrafi ona wygładzać, rozjaśniać przebarwienia, dotleniać oraz zmniejszać widoczność zmarszczek, tym samym spowalniając proces starzenia się skóry i nadając jej młodszy wygląd. Jak do tego dochodzi?
Molekuły H2 działają jako silne przeciwutleniacze, neutralizując szkodliwe wolne rodniki w naszym organizmie, które odpowiedzialne są za procesy starzenia się. Neutralizacja ich działania może przyczynić się do utrzymania młodzieńczego wyglądu i zdrowia na znacznie dłużej, o czym marzy każdy i każda z nas. Woda wodorowa wykazuje również właściwości przeciwzapalne i regeneracyjne — działa głęboko na poziomie komórkowym, wspomagając procesy regeneracyjne, przyspieszając gojenie się ran.
Oczyszczanie wodorowe — innowacyjny zabieg z zastosowaniem wody wodorowej
Oczyszczanie wodorowe to niezwykle skuteczna metoda pielęgnacji skóry, opierająca się na unikalnej mocy wodoru. Jak wygląda to jednak w praktyce? Podczas tego zabiegu, wysokociśnieniowy strumień wody wprowadza pod skórę cząsteczki wodoru, neutralizując szkodliwe wolne rodniki, odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. Co sprawia, że wodór jest tak niezwykły? Jest najlżejszym i najmniejszym pierwiastkiem występującym w naturze, co z kolei umożliwia mu skuteczne przenikanie do głębszych warstw naskórka.
Zabieg oczyszczania wodorowego może być rewelacyjnym rozwiązaniem w zwalczaniu różnych problemów skórnych, gdyż pomaga w redukcji przebarwień, zwalczaniu trądziku różowatego oraz zmniejszaniu widoczności zmarszczek — nawet u osób o wrażliwej cerze. Dzięki zdolności przenikania wodór dostarcza składniki odżywcze tam, gdzie są najbardziej potrzebne. To innowacyjne podejście do pielęgnacji skóry, które otwiera nowe perspektywy dla osób poszukujących sposobów na młodzieńczy wygląd.
Jakie efekty przynosi zastosowanie wody wodorowej podczas zabiegu?
Efekty zastosowania wody wodorowej są imponujące i widoczne gołym okiem już po pierwszej serii zabiegu oczyszczania skóry, co szczególnie przekonuje klientów do skorzystania właśnie z tej usługi pielęgnacyjnej. Czego zatem jeszcze możesz spodziewać się już po pierwszej wizycie?
- Dogłębnego oczyszczenia — usunięcie zanieczyszczeń z porów oraz sebum.
- Promiennej skóry — cera nabiera zdrowego wyglądu, a nierówności i przebarwienia stają się mniej widoczne.
- Zwiększonej elastyczności — woda wodorowa nawilża i odżywia skórę, poprawiając jej elastyczność, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna, a drobne linie i zmarszczki są redukowane.
Jak uzyskuje się wodę wodorową?
Uzyskiwanie wody wodorowej poprzez elektrolizę stanowi innowacyjną metodę, która umożliwia wykorzystanie jej potencjału dla wielu celów — w tym pielęgnacyjnych. Aby otrzymać tę cenną ciecz, konieczne jest zastosowanie urządzenia wyposażonego w specjalny elektrolizer. Procedura rozpoczyna się od napełnienia pojemnika wodą i umieszczenia go wewnątrz elektrolizera, a następnie uruchomienia urządzenia.
Podczas procesu elektrolizy, ciecz jest rozdzielana na dwa rodzaje — wodór oraz tlen. Błona półprzepuszczalna pozwala na selektywne przechodzenie cząsteczek wodoru, pozostawiając tlen po drugiej stronie, co pozwala uzyskać wodę wodorową, bogatą w cząsteczki o wyjątkowych właściwościach.
Zadbaj o wyposażenie swojego salonu z PCZK!
Poszukujesz skutecznej metody oczyszczania wodorowego i pragniesz długotrwałych efektów antyoksydacyjnych? Wybierając wyposażenie salonu kosmetycznego, koniecznie zwróć uwagę na moc generatora wodoru, który jest niezbędny do przeprowadzenia procesu elektrolizy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kombajnów kosmetycznych, które umożliwiają ten proces, a także wspomagają zabieg wodorowego oczyszczania skóry. Wysokiej jakości wyposażenie to niezbędny klucz do wygodnej i komfortowej pracy, otrzymania satysfakcjonujących efektów, a także zdobycia uznania i zadowolenia ze strony każdego klienta.
Urządzenia do oczyszczania wodorowego — AquaPeel H2 1.0 i AquaPeel H2 2.0
Wśród szerokiego wyboru, jaki oferuje obecny rynek, warto zwrócić uwagę na urządzenie AquaPeel H2 1.0, które oferuje oczyszczanie wodorowe w połączeniu z funkcją hydrabrazji. Urządzenie o mocy 50 W posiada różnorodne końcówki, dopasowane do wielu rodzajów skóry. Końcówki ze ślimakiem generują najmniejsze ssanie, co sprawia, że są idealne dla skór wrażliwych i naczyniowych, jednak w komplecie znajdują się także łączące hydrabrazję z mikrodermabrazją diamentową oraz produkujące większą moc ssącą.
AquaPeel H2 3.0 to urządzenie posiadające uniwersalne końcówki, które sprawdzą się przy każdym kliencie. Oba urządzenia działają na podobnej zasadzie i dają podobne efekty zabiegowe. Model AquaPeel H2 1.0 umożliwia tworzenie kompleksowych zabiegów, wykorzystując również inne technologie, z kolei AquaPeel H2 3.0 wykazuje silniejsze działanie antyoksydacyjne. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy zatem od indywidualnych potrzeb, preferencji, a także możliwości Twojego gabinetu – producent sprzętu kosmetycznego PCZK.
Inne tematy z branży beauty, o których warto przeczytać!