• Home
  • Odmładzanie

Jak zadbać o cerę? Pielęgnacja skóry twarzy w kilku krokach

Jak zadbać o cerę? Pielęgnacja skóry twarzy w kilku krokach

”Jak dbać o cerę?” – to jedno z najczęściej padających pytań z ust osób, które chcą dobrze i zdrowo prezentować się każdego dnia. Choć niektórzy nie przykładają dużej wagi do pielęgnacji twarzy, tak warto wiedzieć, że regularne stosowanie kosmetyków i dostarczanie jej składników odżywczych, poskutkuje jej promienistym wyglądem o każdej porze. Warto pamiętać, że cera człowieka jest jak wizytówka dobrego prawnika. Coś, co powinno wyglądać dobrze i nienagannie, coś, co reprezentuje każdego z nas i coś, na co zwracamy uwagę na pierwszym miejscu. Dlatego dbanie o nią jest niezwykle ważne i nie powinniśmy ignorować codziennej pielęgnacji!

Jak dbać o skórę twarzy? Co należy robić, aby cieszyć się dobrą kondycją cery? To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. W dalszej części artykułu przedstawiamy sprawdzone sposoby pielęgnacyjne, dzięki którym nasza twarz zyska blasku i będzie zdrowo prezentować się przez cały rok – zapraszamy do lektury!

Pielęgnacja cery – po pierwsze demakijaż, oczyszczanie i tonizacja

Jak często wracasz do domu, kładziesz się na kanapie, zasypiasz, a następnie szybki prysznic i przepłukanie twarzy wodą? Znajoma sytuacja? Najwyższa pora to zmienić i wprowadzić nową rutynę. Dbanie o cerę należy zacząć przede wszystkim od prawidłowego oczyszczenia skóry – bez tego nie mamy co myśleć o zadowalających efektach.

Płukając twarz wodą, pozostawiasz cały makijaż, toksyny nazbierane przez cały dzień i całe mnóstwo bakterii na Twojej twarzy, >co powoduje rozwój niedoskonałości, zmarszczek oraz pogłębia jej suchość. Aby zapobiec przedstawionym skutkom, zacznij oczyszczanie od dokładnego demakijażu, korzystając z mleczka lub płynu micelarnego. Następnie możesz skorzystać z pianki oczyszczającej lub peelingu (bez ziaren), a następnie przemyj skórę tonikiem (ten etap możesz pominąć).

Dbanie o twarz wcale nie jest takie trudne. Aby prawidłowo wykonać demakijaż i oczyścić cerę z zanieczyszczeń, wystarczy sięgnąć po płatek kosmetyczny, zwilżyć go np. płynem micelarnym i nanieść na twarz. W tym wypadku okrężne ruchy są wskazane!

Kilkuetapowa pielęgnacja skóry, która zagwarantuje piękny i zdrowy wygląd? To możliwe z profesjonalnymi kombajnami kosmetycznymi! Sprawdź, jak wiele możliwości zabiegowych daje kombajn kosmetyczny 18W1 All Inclusive Gold.

Jak dbać o skórę twarzy? Pamiętaj o nawilżeniu

Zastanawiając się, jak zadbać o twarz, aby była promienista każdego dnia, warto wziąć pod uwagę odpowiedni poziom nawilżenia naszej cery. Na twarzy znajduje się bowiem ochronny płaszcz lipidowy składający się z wody oraz sebum. W momencie, gdy jest on niedostatecznie nawilżony, skóra stanie się przesuszona, a także będzie łatwo ulegać podrażnieniom. Dbanie o skórę twarzy nierozerwalne jest z dostarczeniem jej nawilżenia – woda znajdująca się w naskórku potrzebna jest m.in. do prawidłowego pozbywania się martwych komórek.

Niestety, pielęgnacja cery nie zawsze wygląda tak, jak powinna. Bardzo często popełnianym błędem jest przesuszenie cery trądzikowej. Jeśli zmagasz się zaskórnikami lub trądzikiem nie zapominaj o stałym nawilżaniu swojej cery – nawet kilka razy dziennie. Dzięki czemu skóra szybciej będzie się regenerować, pozbywać przebarwień oraz będzie bardziej promienna. Natomiast jeśli Twoja cera jest mieszana z tłustą strefą T, wprowadź do porannej rutyny lekki nawilżający krem, natomiast na wieczór bardziej tłusty. Dbanie o cerę trądzikową, mieszaną czy tłustą zawsze powinno opierać się na solidnej dawce nawilżenia – to klucz do sukcesu promienistej twarzy.

Jak dbać o twarz? Przeanalizuj swoją cerę!

Jak dbać o cerę? Jak pielęgnować twarz? To proste – za pomocą kosmetyków. Jakich? Tu pojawia się problem. Warto bowiem wiedzieć, że niedopasowane preparaty nie tylko nie zapewnią nam pożądanych efektów, ale mogą podziałać nawet w drugą stronę, nasilając np. przesuszenie, czy powodować podrażnienia.

Źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji twarzy spotykają średnio co 3 osobę w Europie. Wiele osób walczy z problemami skórnymi przez długi okres czasu ponosząc wielkie koszty. Dlatego znamy rozwiązanie dla takich osób. Multispeklarna analiza skóry twarzy LUMISCAN to technologia, która w szybki i skuteczny sposób zbada Twoją skórę od A do Z. Dzięki przeprowadzonemu badaniu będziesz mogła/mógł poznać m.in. wiek skóry, jej stan, skłonności, rodzaj.

Poznając rodzaj skóry/typ cery, łatwiej będzie nam dopasować kosmetyki pielęgnacyjne. Choć mogłoby się to wydawać mało istotne, nie warto tego bagatelizować. Na rynku bowiem dostępne są różnego rodzaju preparaty, które przeznaczone są do tak naprawdę każdej skóry: naczynkowej, tłustej, suchej, trądzikowej i tak dalej. Ich zastosowanie nie jest jedynie tanim chwytem marketingowym – przechodzą one liczne badania i testy, które potwierdzają ich bezpieczeństwo w pielęgnacji konkretnego typu cery.

Jak pielęgnować twarz? Chroń skórę przed promieniami słonecznymi

Jak dbać o twarz? Nie przesadzać z opalaniem!

Od wielu lat głośno mówi się o tym, że promienie słoneczne mogą być zagrożeniem dla naszej skóry. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli tego, że w ciepłe dni mamy całkowicie zrezygnować z ekspozycji ciała na słońce. Warto jednak do tego tematu podejść świadomie. Statystycznie ponad połowa społeczeństwa korzysta nieregularnie z kremów z filtrem, najczęściej w okresie wakacyjnym. Pamiętaj, że promienie słoneczne są z nami cały rok. A kremy z filtrem chronią naszą twarz m.in. przed starzeniem się, przebarwieniami czy nawet nowotworem skóry. Od dziś stosuj krem codziennie, niezależnie od pogody i ciesz się zdrową, promienną twarzą.

Jak zadbać o skórę twarzy? Czysty ręcznik i poducha!

Jeśli zastanawiasz się, jak zadbać o cerę twarzy w domu, pomyśl o tym, jak często korzystasz z pralki. Jeden ręcznik do twarzy przez cały tydzień? Wrzuć go do prania i zapomnij o czymś takim. Od teraz korzystaj z jednorazowych ręczników papierowych lub małych ręczniczków, które po jednym użyciu wrzucasz do prania. Ta sama kwestia dotyczy zmiany poszewki poduszki czy koca, do którego tulisz się twarzą. Wymieniaj je co najmniej raz w tygodniu.

Pamiętaj, że poduszka, kołdra, koc czy ręcznik, którego codziennie używamy, jest skupiskiem zarazków. Dlatego też jeżeli chcesz mieć czystą, piękną i zdrową twarz każdego dnia, pamiętaj o ich regularnej wymianie na świeże zamienniki.

Pozbycie się zanieczyszczeń to podstawa pięknej cery! Do osiągnięcia doskonałego efektu warto wykorzystać AquaPeel H2 1.0.

Jak prawidłowo dbać o cerę? Nie zapominaj o zrównoważonej diecie

Możesz stosować najdroższe kosmetyki świata, regularnie złuszczać martwy naskórek, odżywiać skórę, ale jeśli nie zadbasz o swój organizm dobrym, jakościowym jedzeniem to szybko Ci się „odwdzięczy” w postaci wyprysków, a następnie przebarwień. Warto pamiętać, że dbanie od wewnątrz jest tak samo ważne, jak wszystkie zewnętrzne działania pielęgnacyjne.

Niezależnie od tego, czy mówimy tu o kobiecej, czy męskiej twarzy – podstawą zdrowego wyglądu jest to, co spożywamy każdego dnia. Jedząc sporo przetworzonego jedzenia, możemy spodziewać się pogorszenia kondycji cery, na której widoczne będą wspomniane wyżej wypryski.

Z kolei dieta bogata w owoce, warzywa i nieprzetworzone jedzenie doskonale odżywi nasz organizm, a także skórę twarzy, która stanie się promienista i zdrowa. Dlatego też śmiało można powiedzieć, że prawidłowa pielęgnacja w połączeniu ze zdrowym, zrównoważonym odżywianiem, to klucz do sukcesu – polski producent urządzeń kosmetycznych PCZK.

×