Diagnostyka skóry podstawą prawidłowej pielęgnacji

Diagnostyka skóry podstawą prawidłowej pielęgnacji

Diagnostyka kosmetyczna skóry to pierwszy krok do udanej i świadomej pielęgnacji ciała. Dzięki komputerowym badaniom jesteśmy w stanie otrzymać pełny obraz biologicznego stanu skóry oraz określić jej typ. To z kolei ułatwia nam dobór odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, a także zabiegów, dzięki którym możemy liczyć na satysfakcjonujące efekty. Diagnostyka skóry w gabinecie kosmetycznym przeprowadzana jest za sprawą specjalistycznych sprzętów. O tym, jak działają i dlaczego warto w nie zainwestować, opowiemy na przykładzie nowoczesnego urządzenia do obrazowania skóry LUMISCAN®. Zagłęb się w lekturę i dowiedz się, dlaczego diagnoza skóry twarzy jest tak istotna w kwestii pielęgnacji ciała – zapraszamy!

Diagnoza skóry – dlaczego jest taka ważna?

Od czego powinna zacząć się prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy? Wbrew pozorom nie od sięgnięcia po pierwszy lepszy zestaw kosmetyków. Dlaczego? Powód jest prosty – każda skóra jest inna. Niedopasowane preparaty nie tylko nie zapewnią pożądanych efektów, ale mogą również nasilić problem np. z suchością ciała. Jak więc zadbać o dobrą kondycję skóry? Na samym początku musimy określić jej rodzaj – duże znaczenie ma bowiem to, czy jest normalna, sucha, tłusta, czy mieszana.

Dlaczego diagnoza kosmetyczna jest tak ważna? Dokładna analiza struktury oraz stanu skóry to jeden z kluczowych elementów w pracy kosmetologa. Dzięki diagnostyce specjalista:

  • rozpoznaje rodzaj cery,
  • określa stopień nawilżenia oraz natłuszczenia skóry,
  • wychwytuje ewentualne problemy skórne,
  • sprawdza ogólny stan skóry.

Dzięki takim danym kosmetolog jest w stanie dobrać dla nas najlepsze zabiegi pielęgnacyjne oraz terapię, a także zestaw kosmetyków. Diagnostyka cery w gabinecie kosmetycznym ma jednak o wiele większe znaczenie dla salonu, o czym mówimy w kolejnym akapicie.

Diagnostyka skóry w gabinecie kosmetycznym – jakie ma znaczenie dla salonu?

Można powiedzieć, że diagnostyka kosmetyczna skóry jest swoistym „ukłonem” w stronę klienta i odpowiedzią na jego potrzeby. Dlaczego? Z roku na rok przybywa coraz więcej osób, które chcą podejść do tematu pielęgnacji w sposób kompleksowy i w pełni świadomy. W praktyce oznacza to tyle, że klientki szukają gabinetów kosmetycznych, w których oferowane są profesjonalne usługi i indywidualne dobieranie rozwiązań. Znacznie mniejszym zaufaniem cieszą się salony mające w ofercie „standardowe” palety zabiegów, gdzie w każdym z nich wykorzystywane są te same kosmetyki.

Nowoczesne metody diagnostyki skóry z wykorzystaniem specjalistycznych sprzętów to doskonała reklama dla gabinetu kosmetycznego. Udając się do takiego miejsca, zyskujemy pewność, że kosmetolog ustali dla nas właściwy sposób poprowadzenia terapii, dzięki czemu efekty zauważymy bardzo szybko i łatwiej będziemy mogli je skontrolować.

Potrzebujesz urządzenia do badania skóry, aby dobrać dla swoich klientów odpowiednie zabiegi i pielęgnację? Zajrzyj do oferty PCZK!

Diagnostyka kosmetyczna skóry na specjalistycznym sprzęcie

Urządzenia do diagnozowania stanu oraz typu skóry wywodzą się z dermatologii. Dziś korzystają z nich nie tylko lekarze, ale również kosmetolodzy, którzy są w stanie dokładnie określić najważniejsze parametry ciała. Jeszcze do niedawna w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej mogliśmy zauważyć obecność zestawu sprzętów diagnostycznych takich jak sebumetr, meksametr, kutometr, koreometr czy lampa Wooda.

W dzisiejszych czasach nie trzeba jednak inwestować w kilka lub kilkanaście osobnych urządzeń – nowoczesne salony kosmetyczne coraz chętniej wyposażają się w wielofunkcyjne aparatury, które ułatwiają i przyspieszają procedury diagnostyczne, dostarczając jednocześnie precyzyjnych i rzetelnych danych o stanie i typie skóry.

Diagnostyka skóry – kosmetologia. Poznaj LUMISCAN®

Diagnostyka skóry twarzy w profesjonalnych gabinetach odbywa się przy użyciu intuicyjnych, wygodnych i – co najważniejsze – bezpiecznych dla pacjentaurządzeń. Choć na rynku nie brakuje takich sprzętów, warto wiedzieć, że u części z nich jakość pozostawia wiele do życzenia. Chcąc zadbać o renomę swojego salonu, a także zapewnić klientom pożądane efekty, należy wybierać sprawdzone i renomowane urządzenia diagnostyczne, o których jest głośno w branży beauty.

Do takowej aparatury zaliczyć możemy LUMISCAN®, czyli wielofunkcyjny sprzęt do obrazowania skóry pozwalający zwizualizować problemy skórne na monitorze, co znacząco ułatwia pracę lekarzom i kosmetologom. Jest to aparatura, która pomaga zbudować wizerunek profesjonalnego, wiarygodnego i uczciwego salonu oferującego usługi kosmetyczne na najwyższym poziomie. Diagnoza cery z LUMISCAN® jest jeszcze łatwiejsza, o czym dowiesz się z następnego akapitu.

Diagnoza skóry twarzy – multispektralne badanie i obrazowanie z LUMISCAN®

W branży zwykło się rzec, że urządzenie diagnostyczne LUMISCAN® wyraża więcej, niż słowa. Dlaczego? Wszystko to za sprawą technologii multispektralnego obrazowania skóry, dzięki którym kosmetolodzy budują w klientach świadomość ich problemów skórnych.

W czasie wizyty aparatura dokładnie skanuje twarz, po czym na monitorze wyświetla wyniki badania, określając najważniejsze parametry. Po analizie przechodzi do drugiej czynności, czyli wspomnianego wyżej tzw. obrazowania multispektralnego, dzięki któremu pacjenci mogą dokładnie zobaczyć kondycję swojej skóry i dostrzec problemy, których do tej pory nie zauważali.

Diagnostyka kosmetyczna skóry w formie obrazu – przewaga nad tradycyjną konsultacją

Diagnoza skóry w formie obrazowej jest z perspektywy klienta jeszcze bardziej wiarygodna i profesjonalna. Obraz bowiem doskonale skupia uwagę pacjenta i zwiększa jego koncentracje, ułatwiając jednocześnie zrozumienie tego, o czym mówi kosmetolog bądź lekarz.

Warto pamiętać o tym, że rozmowa o problemach skórnych bywa trudna – terminologia medyczna nie ułatwia nam sprawy, co prowadzi często do jednego, czyli kompletnego niezrozumienia i znudzenia się tematem. Efektem „tradycyjnej” konsultacji mówionej jest to, że pacjent nie decyduje się na skorzystanie z kompleksowej pomocy i zamiast tego wykupuje pojedynczy zabieg, który niestety na niewiele się zda.

W obecnych czasach klienci są coraz bardziej świadomi i wymagający, stąd też diagnostyka kosmetyczna skóry nie powinna skupiać się jedynie na omówieniu problemu, ale także na pomocy w jego zrozumieniu oraz zaoferowaniu gotowego planu terapii. W tym niewątpliwie pomaga wspomniane wyżej multispektralne obrazowanie.

Wracając na chwilę do urządzenia LUMISCAN® – warto wspomnieć, że jest to aparatura, która wykonuje skan twarzy pacjenta w trzech płaszczyznach, dzięki czemu pacjenci mogą jeszcze lepiej przyjrzeć się swoim problemom i na podstawie wyświetlanego obrazu podjąć decyzję, z czym chcą sobie poradzić na początku.

Diagnoza skóry – podsumowanie

Każdy z nas chciałby, aby skóra była zawsze odpowiednio nawilżona i napięta, a także nie posiadała żadnych ubytków czy przebarwień. Aby cieszyć się zdrowym wyglądem, należy świadomie podejść do tematu pielęgnacji ciała, gdzie jej pierwszym etapem powinna być diagnostyka. Profesjonalna i szczegółowa analiza pozwala spojrzeć na problemy skórne z bliska i ułatwia dobór terapii oraz odpowiedniego zestawu kosmetyków, dzięki którym cera odzyska blask i będzie w dobrej kondycji przez cały rok. W dzisiejszych czasach zdecydowanie najlepszą formą diagnostyki jest obrazowanie wzbudzające w pacjentach zaufanie i poczucie profesjonalizmu ze strony salonu kosmetycznego – polski producent urządzeń kosmetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×