• Home
  • Medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania i wskazania do zabiegu. Poradnik jak uniknąć skutków ubocznych

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania i wskazania do zabiegu. Poradnik jak uniknąć skutków ubocznych

Poddanie się zabiegom kosmetycznym to jeden z najszybszych sposobów na poprawienie wyglądu naszej skóry. Szeroka oferta salonów sprawia, że jesteśmy w stanie dobrać usługę odpowiadającą naszym potrzebom oraz problemom, z którymi się zmagamy. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest niezastąpiona mezoterapia igłowa, którą można przeprowadzić niemal na każdej partii ciała. Dla kogo dedykowany jest zabieg i jakie przeciwwskazania mogą uniemożliwić nam zapisanie się na wizytę? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Efekty a mezoterapia igłowa – czy warto zdecydować się na zabieg?

W celu osiągnięcia pięknej skóry bardzo często niemal stajemy na głowie podczas dokonywania zakupów kosmetyków, aby dobrać produkty adekwatnie do naszych potrzeb. Natomiast samą pielęgnacją nie zdziałamy cudów, ale z wykwalifikowanym kosmetologiem już tak! Mezoterapia igłowa – czy warto ją wykonać? Oczywiście, że tak! Jeśli chcesz cieszyć się młodym, promiennym wyglądem to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Tak naprawdę już po pierwszej wizycie możesz dostrzec zadowalający efekt, który Cię usatysfakcjonuje, natomiast zazwyczaj zaleca się poddanie serii liczącej 3-4 wizyty, po której metamorfoza może być naprawdę spektakularna.

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania, czyli co uniemożliwia poddanie się zabiegowi

Zabiegi kosmetyczne mają to do siebie, że niemal zawsze istnieją jakieś czynniki, które uniemożliwiają klientowi zapisanie się na nie z uwagi na ryzyko wystąpienia powikłań. W szczególności trzeba mieć to na uwadze, decydując się na inwazyjne zabiegi, do których ze względu na konieczność dokonywania nakłuć zalicza się także mezoterapia igłowa. Przeciwwskazania, z którymi należy się zapoznać to m.in.:

  • alergia na którykolwiek ze składników preparatu wprowadzanego pod skórę;
  • alergie skórne;
  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • menstruacja;
  • skłonności do powstawania blizn i zwłóknień;
  • infekcje wirusowe i bakteryjne;
  • stany zapalne;
  • nowotwory;
  • cukrzyca;
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • opryszczka.

W przypadku przebytego nowotworu i jego usunięciu należy odczekać 5 lat – dopiero po tym okresie możliwe będzie skorzystanie z usługi. Powyższe przeciwwskazania obowiązują niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić mezoterapię igłową pod oczami, całej twarzy, skóry głowy czy jakiejkolwiek innej partii ciała.

Bardzo ważne jest, abyś nie bagatelizował przeciwwskazań tylko z uwagi na determinację dość szybkiego poprawienia wyglądu i stanu swojej skóry. Zatajając przed kosmetologiem lub lekarzem wykonującym zabieg jakikolwiek czynnik, który aktualnie uniemożliwia Ci zapisanie się na wizytę, zwiększasz ryzyko pojawienia się powikłań pozabiegowych, czyli najprościej mówiąc skutków ubocznych.

Dla kogo mezoterapia igłowa to dobry wybór? Wskazania do zabiegu

W każdym salonie przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z klientem na temat jego stanu zdrowia, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Zapewne zastanawiasz się, czy skoro rzeczywiście kwalifikujesz się do zabiegu to, czy w Twoim przypadku, aby na pewno to dobre wyjście. Mezoterapia igłowa wskazana jest w sytuacji, w której zmagamy się z:

  • zmarszczkami i bruzdami;
  • wiotką i cienką skórą;
  • przebarwieniami;
  • rozszerzonymi porami;
  • rozstępami i bliznami;
  • cieniami pod oczami;
  • skórą naczyniową;
  • cellulitem;
  • wypadaniem włosów.

Wiedząc, jakie są przeciwwskazania i wskazania do mezoterapii igłowej zdecydowanie łatwiej Ci będzie podjąć odpowiednią dla siebie decyzję, a w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań zawsze możesz zadzwonić do wybranego salonu, aby poznać więcej szczegółów. Im bardziej będziesz świadomy zabiegu i jego specyfikacji, tym mniej będziesz się stresował w dniu wizyty.

Chciałbyś wprowadzić do swojego salonu zabieg mikroigłowy? RF MIKROIGŁOWY GENTLO będzie świetnym wyborem!

Mezoterapia igłowa – w jakim wieku warto się nią zainteresować?

Wiesz już, dla kogo mezoterapia igłowa to dobre rozwiązanie, dlatego nadszedł czas, aby zastanowić się przez chwilę, kiedy właściwie powinniśmy ją wykonać. Biorąc pod uwagę zalecenia zabiegowe i efekty, jakich możemy się spodziewać, jednogłośnie można rzec, że najlepszym momentem na umówienie wizyty jest etap, w którym rozpoczyna się proces starzenia (czyli po 25 roku życia). Dlatego też już wtedy warto zdecydować się na sporadyczne pojedyncze zabiegi mezoterapii igłowej, które mają kluczowy wpływ na stymulację skóry. Po 35 roku życia, gdy ilość zmarszczek diametralnie się zwiększa, można rozważyć serię zabiegową, która będzie bardzo pomocna w podtrzymywaniu uzyskanych rezultatów. 

Mezoterapia igłowa to świetna opcja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą cieszyć się młodym wyglądem przez dłuższy czas.

Z jakim ryzykiem wiąże się mezoterapia igłowa? Skutki uboczne i powikłania

Niemal zawsze istnieje ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych, w końcu każdy z nas jest inny i nigdy nie ma 100% pewności, jak organizm zareaguje. Podobnie sytuacja wygląda przy mezoterapii igłowej. Skutki uboczne oraz wszelkie powikłania, choć w tym przypadku są niezwykle rzadkie, to wciąż warto o nich wiedzieć.

  • Dyskomfort

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na mezoterapię igłową głowy, twarzy czy innej partii ciała możesz odczuwać dyskomfort podczas nakłuwania. Natomiast kwestia ta jest niezwykle indywidualna, ponieważ wszystko zależy od wrażliwości Twojej skóry oraz progu bólu. 

  • Infekcja

W związku z nakłuwaniem istnieje pewne ryzyko wdania się infekcji w miejscu poddanym zabiegowi. Jednakże jesteśmy na to narażeni wyłącznie wtedy, gdy korzystamy z usług nieprofesjonalnych osób, które nie przestrzegają zasad dezynfekcji oraz wykonują swoją pracę w niehigienicznych warunkach. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać sprawdzoną firmę – pomóc Ci w tym mogą opinie innych klientów, portfolio, a także informacje o kwalifikacjach, certyfikatach i urządzeniach wykorzystywanych przy zabiegach.

  • Pieczenie

Innym skutkiem ubocznym mezoterapii igłowej jest uczucie pieczenia. Jednak wcale nie musi oznaczać to nic złego! Zazwyczaj pojawia się tuż po wizycie, ale trwa bardzo krótko. W celu złagodzenia objawów można delikatnie schłodzić dane miejsce.

  • Obrzęk

W wyniku nakłuwania skóry może dojść do pojawienia się obrzęku i zasinienia – co dzieje się niemal po każdym skończonym zabiegu. Stan ten utrzymuje się zazwyczaj kilka godzin, po czym samoistnie ustaje. 

Jak sam widzisz większość powikłań, jakich można doświadczyć, jest w pewnym sensie „normalnym i naturalnym” następstwem wykonanej mezoterapii igłowej. Niemniej jednak aby zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa, wybieraj sprawdzonych na rynku specjalistów. 

Profesjonalny sprzęt do bezpiecznej mezoterapii igłowej – gwarancja bezpieczeństwa

Każdy klient rozważający zabieg liczy, że zaopiekuje się nim doświadczona i kompetentna osoba, która zadba o jego bezpieczeństwo. W tym wszystkim kluczową rolę odgrywa nic innego jak profesjonalny sprzęt, na którym pracuje kosmetolog. Mezoterapia igłowa bez skutków ubocznych – czy to możliwe? Zawsze istnieje ryzyko wystąpienia wcześniej wymienionych powikłań, ale aby mieć pewność, że zabieg będzie naprawdę skuteczny i precyzyjnie wykonany konieczne jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości urządzenie. 

Zagwarantuj sobie i swoim klientom komfort oraz bezpieczeństwo z PCZK – producent aparatury kosmetycznej.

×