• Home
 • Trądzik

Czym jest i do czego wykorzystywana jest fluorescencja w kosmetyce?

Czym jest i do czego wykorzystywana jest fluorescencja w kosmetyce?

Rynek nieustannie dostarcza nam coraz to nowsze rozwiązania dzięki którym, jesteśmy w stanie uzyskać satysfakcjonujące dla nas efekty w dość krótkim czasie. Ważną kwestią, o której należy również wspomnieć, jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Z pewnością każdy, kto zmaga się z problemami skóry, doskonale wie, jak długą listę skutków ubocznych liczą silne leki lub inwazyjne zabiegi. Próby zwalczenia jednego problemu, mogą stać się źródłem powstania całkowicie nowego. Dlatego najlepiej sięgać po to co naturalne – taka jest również fluorescencja. Wykorzystywane podczas zabiegu światło to sposób na osiągnięcie jeszcze piękniejszej wersji siebie – jak to możliwe? Dziś i Ty możesz zgłębić z nami wiedzę na ten temat.

Fluorescencja – co to jest i na czym polega?

Przeszukując internet w celu poznania znaczenia pojęcia “fluorescencja” najczęściej możemy się natknąć na wyjaśnienie mówiące o tym, że jest to krótkotrwałe świecenie ciał bezpośrednio po pochłonięciu przez nie promieniowania. Choć ciężko to sobie wyobrazić, to rzeczywiście jest to prawda. Fluorescencja należy do zjawisk występujących naturalnie. Warto uwzględniać ją w procesie dbania o własne ciało z uwagi na spektakularne efekty i bezpieczeństwo, jakie nam zapewnia. 

Podczas przeprowadzenia zabiegu z użyciem światła, niezwykle kluczową rolę odgrywa kosmetyk, który wykorzystujemy. Powinien być on odpowiednio dobrany do potrzeb i problemów skórnych klienta. Właściwie dopasowana substancja zostaje wzbudzona poprzez pochłanianie światła, które zanika najczęściej po około 10−8 s. 

Do czego wykorzystywana jest fluorescencja?

Fluorescencja wykorzystywana jest w wielu różnorodnych dziedzinach życia, natomiast my skupimy się na tej, która z pewnością przyniesie nam najwięcej przyjemności. Mowa oczywiście o kosmetologii. Wszystko, co zostało stworzone przez naturę, jest warte szczególnej uwagi i naśladowania. Dzięki poznaniu możliwości, jakie daje nam światło, jesteśmy w stanie zniwelować defekty występujące na naszej skórze. W zależności od urządzenia, jakim dysponuje salon kosmetyczny, osiągamy inne rezultaty. 

Najczęściej światło wykorzystywane jest do diagnostyki kosmetycznej i dermatologicznej. Opierając się w swojej pracy na fluorescencji, kosmetolog ma możliwość znacznie dokładniej ocenić aktualne stany np.:

 • rodzaj skóry,
 • poziom nawilżenia skóry,
 • występowanie rogowacenia,
 • przebarwienia i odbarwienia,
 • blizny,
 • znamiona.

Fluorescencja i system Kleresca® – pionierska metoda leczenia trądziku i nie tylko!

Fluorescencja w kosmetologii wykorzystywana jest od wielu lat, choć wciąż wiele osób nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego i wartego uwagi! 

Kleresca® to najlepszy sposób na wygranie walki z problematycznym trądzikiem. Kto z nas nie chciałby czuć się pięknym i pewnym siebie? Wszyscy staramy się jak najlepiej o siebie zadbać. Z fluorescencją połączoną z opatentowaną w Stanach Zjednoczonych metodą Kleresca® osiągnięcie promiennej cery jest na wyciągnięcie ręki.

Jak Kleresca® wykorzystuje działanie fluorescencyjne?

Zabieg fluorescencji, jaki można przeprowadzić z użyciem Kleresca® swoje niesamowite działanie zawdzięcza dokładnie opatentowanej metodzie, która polega na wykorzystaniu unikalnego fotokonwertera. Żel ten przekształca światło niebieskie w energię fluorescencyjną, która następnie wnika w kolejno głęboko umiejscowione warstwy skóry, tym samym przyczyniając się do pobudzenia do pracy naturalnych mechanizmów naprawczych.

Chciałbyś wprowadzić do swojego gabinetu zabieg wykorzystujący fluorescencyjną energię świetlną? W ofercie PCZK znajdziesz wysokiej jakości urządzenia do usuwania przebarwień i nie tylko!

Znaczenie rodzaju światła we fluorescencji

W zależności od rodzaju emitowanego światła w skórze zachodzą nieco inne procesy. Wykorzystane w technologii Kleresca® światło FLE jest niezwykle dynamiczne i pulsacyjne, a co ważne w tym samym czasie dociera do wielu warstw skóry jednocześnie. Za co odpowiadają poszczególne kolory światła?

Światło niebieskie – przenika na głębokość ok. 1 mm. Działa przeciwzapalnie.

Światło zielone – przenika na głębokość ok. od 0,5 do 2 mm. Wzmaga proces leczenia.

Światło żółte – przenika do skóry na głębokość ok. od 1 do 2 mm. Redukuje zaczerwienienia i zmniejsza opuchliznę.

Światło pomarańczowe – przenika do skóry na głębokość ok. od 1 do 4 mm. Działa stymulująco na energię komórek skóry, przyspieszając jej metabolizm.

Światło czerwone – przenika do skóry na głębokość ok. od 1 do 6 mm. Wzmaga produkcję kolagenu, pełni funkcję przyspieszającą cyrkulację krwi, a oprócz tego doprowadza do zmniejszenia stanów zapalnych.

Efekty po Kleresca® – fluorescencja i jej inny wymiar korzyści z zabiegu

Na początku artykułu wyszczególniliśmy najważniejsze efekty, jakimi można cieszyć się dzięki wykorzystaniu podczas zabiegu światła. Wiedz, że fluorescencja daje nam znacznie więcej możliwości, ale tylko wtedy gdy wiemy, jak ją dobrze spożytkować. Dzięki Kleresca® jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie więcej – im większe spektrum zastosowań, tym większe prawdopodobieństwo, że klient wybierze coś dla siebie. 

Technologia FLE pobudza do produkcji kolagenu, przynosi szybkie efekty, normalizuje skórę, a oprócz tego:

 • spowalnia oznaki starzenia się skóry,
 • zmniejsza widoczność zmarszczek,
 • poprawia strukturę skóry,
 • zmniejsza pory,
 • leczy zaczerwienienia,
 • niweluje widoczność wyprysków i krost,
 • zmniejsza uczucie pieczenia,
 • leczy trądzik,
 • działa na blizny potrądzikowe.

Fluorescencja w gabinecie kosmetycznym – całoroczna oferta

Decydując się technologię Kleresca® możesz zyskać wielu zadowolonych klientów przez cały rok! Jak to możliwe? Zabieg ten jest na tyle bezpieczny, że bez żadnych obaw można go przeprowadzać także w okresie letnim. Dzięki temu Twoja oferta usługowa może być stała, co w wielu innych przypadkach bywa po prostu niemożliwe. Uwierz na słowo lub przekonaj się na własnej skórze, że Twoi klienci docenią nieinwazyjny i niewymagający powtarzania zabieg, z którego rezultatów będą mogli się cieszyć nawet ponad rok czasu

Nie eksperymentuj z tanimi rozwiązaniami, których jakość zawodzi w najmniej odpowiednich momentach. Sięgnij po to co rzeczywiście jest warte Twojej uwagi – https://www.pczk.com.pl/kleresca/.

×