Laser biostymulacyjny – działanie, efekty zabiegowe

Laser biostymulacyjny -działanie, efekty zabiegowe

Dla wielu pacjentów poddających się różnym zabiegom medycznym ważne jest, aby jak najszybciej wrócić do optymalnej sprawności i aktywności. Rekonwalescencja z reguły jednak trochę trwa – są jednak sposoby, aby zmniejszyć ból pooperacyjny, a także przyspieszyć regenerację tkanek. Jednym z przykładów jest biostymulacja, o której dziś porozmawiamy. Czym jest laser biostymulacyjny? Jak działa? Jakie są efekty po zabiegu laserem biostymulacyjnym? Zapraszamy do lektury.

Czym jest laser biostymulacyjny?

W kosmetologii oraz medycynie estetycznej wykorzystywane są lasery niskoenergetyczne, tzw. miękkie o mocy do 5 mW zwane laserami terapeutycznymi, powodujące efekt biostymulacyjny, czyli pobudzenia różnych struktur i funkcji naprawczych organizmu przy nieznacznym efekcie termicznym (od 0,5 do 1°C). W wyniku jego działania następuje pobudzenie fizjologicznych mechanizmów naprawczych w naszym organizmie, polegające na przebudowie, wzroście i odbudowie komórek oraz tkanek.

Dzięki laserowi biostymulacyjnemu dochodzi do wzmożenia przemiany materii, a także przyspieszenia procesu mitozy. Co więcej, po zabiegu z wykorzystaniem biostymulacji organizm lepiej wchłania międzymiąższowe płyny, a także zwiększa się produkcja przeciwciał poprzez pobudzenie układu odpornościowego.

SHR Sphinx 3 to rewolucyjna technologia światłoterapii przeznaczona do usuwania owłosienia, fotoodmładzania oraz leczenia rumienia naczyniowego, zmian trądzikowych, a także zmniejszania widoczności przebarwień.

Zabieg laserem biostymulacyjnym – na czym polega?

Biostymulacja laserowa polega na naświetleniu zmienionych chorobowo miejsc za pomocą lasera o niskiej mocy. Światło, które jest wykorzystywane w czasie zabiegu, w żaden sposób nie uszkadza tkanek, ale odpowiednio je regeneruje i hamuje występowanie stanów chorobowych. Laser biostymulacyjny w czasie naświetlania pobudza m.in. podział komórek i system immunologiczny, a także poprawia mikrokrążenie czy przyspiesza syntezę kolagenu – dystrybutor urządzeń kosmetycznych PCZK.

Leczenie za pomocą lasera biostymulującego – dla kogo?

Zabieg z wykorzystaniem lasera biostymulującego jest w pełni bezpieczny dla zdrowia pacjenta, a także bezbolesny. Stąd też znajduje zastosowanie we wspomaganiu leczenia wielu różnych przypadłości – zwłaszcza tych, które są trudne do wyleczenia. Kto powinien skorzystać z biostymulacji? Laseroterapia polecana jest dla osób, które cierpią m.in. na:

  • odleżyny,
  • odmrożenia,
  • ciężkie odmiany trądziku,
  • zwiotczenie mięśni,
  • obrzęki skóry,
  • zespoły bólowe.

Przeciwskazania do wykonania biostymulacji za pomocą lasera

Należy pamiętać o tym, że laser biostymulujący nie jest wskazany dla każdego pacjenta. Zabiegu tego nie wykonuje się w przypadku:
ciąży,
miesiączki,
choroby bakteryjnej,
cukrzycy,
gorączki,
nadczynności tarczycy,
posiadania rozrusznika serca,
nowotworów.

Efekt terapeutyczny po zabiegu z wykorzystaniem lasera biostymulacyjnego

Leczenie za pomocą lasera biostymulającego niesie ze sobą wiele pozytywnych efektów dla skóry, a także organizmu. To w połączeniu z brakiem odczuć bólowych w czasie zabiegu, a także pełnym bezpieczeństwem i brakiem komplikacji pozabiegowych sprawia, że laseroterapia chętnie wykorzystywana jest w medycynie i polecana dla pacjentów na całym świecie. Biostymulacja zapewnia: przyspieszone gojenie się ran, owrzodzeń,
zmniejszenie obrzęków (odpływ nadmiaru limfy), np. w okolicy oka,
działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, poprzez stymulację wydzielania beta endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia,
zwiększoną synteza białek (kolagenu), poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów,
poprawione ukrwienie i odżywienie tkanek,
regenerację komórek i naczyń krwionośnych,
zwiększenie elastyczności małych mięśni i skóry, np. działanie likwidujące zmarszczki.

Efekty oddziaływania lasera biostymulacyjnego widoczne są bezpośrednio po zabiegu, ale także występują reakcje opóźnione, kilka godzin po zakończeniu zabiegu. Poszukujesz innych urządzeń do laseroterapii, a może jesteś na etapie nabywania wyposażenia mobilnego salonu kosmetycznego? Wszystko, co najlepsze czeka na Ciebie w ofercie PCZK.

×