JAK ZADBAĆ O CERĘ?

Cera człowieka jest jak wizytówka dobrego prawnika. Coś co powinno wyglądać dobrze i nienagannie, coś co reprezentuje każdego z nas i coś na co zwracamy uwagę na pierwszym miejscu. Dlatego dbanie o nią jest niezwykle ważne i nie powinniśmy ignorować codziennej pielęgnacji! Co zrobić, aby zadbać o nią w prawidłowy sposób?

#1 DEMAKIJAŻ, OCZYSZCZANIE I TONIZACJA

Jak często wracasz do domu, kładziesz się na kanapie, zasypiasz, a następnie szybki prysznic i przemycie Twojej buzi wodą? Hmm częsty widok? Najwyższa pora to zmienić i wprowadzić nową rutynę! Płukając twarz wodą pozostawiasz cały makijaż, toksyny nazbierane przez cały dzień i całe mnóstwo bakterii na Twojej twarzy, co powoduje rozwój niedoskonałości, zmarszczek oraz pogłębia jej suchość. Aby zapobiec przedstawionym skutkom zacznij oczyszczanie od dokładnego demakijażu, korzystając z mleczka lub płynu micelarnego. Następnie możesz skorzystać z pianki oczyszczającej lub peelingu (bez ziaren), a następnie przemyj skórę tonikiem (ten etap możesz pominąć).

#2 DBAJ O NAWILŻENIE

Bardzo często popełnianym błędem jest przesuszenie cery trądzikowej. Jeśli zmagasz się zaskórnikami lub trądzikiem nie zapominaj o stałym nawilżaniu swojej cery - nawet kilka razy dziennie. Dzięki czemu skóra szybciej będzie się regenerować, pozbywać przebarwień oraz będzie bardziej promienna. Natomiast jeśli Twoja cera jest mieszana z tłustą strefą T, wprowadź do porannej rutyny lekki nawilżający krem, natomiast na wieczór bardziej tłusty.

*PRZEANALIZUJ SWOJĄ CERĘ*

Źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji twarzy spotykają średnio co 3 osobę w Europie. Wiele osób walczy z problemami skórnymi przez długi okres czasu ponosząc wielkie koszty. Dlatego znamy rozwiązanie dla takich osób. Multispeklarna analiza skóry twarzy LUMISCAN to technologia, która w szybki i skuteczny sposób zbada Twoją skórę od A do Z. Dzięki przeprowadzonemu badaniu będziesz mogła/mógł poznać m.in. wiek skóry, jej stan, skłonności, rodzaj.

#3 CHROŃ SKÓRĘ PRZED PROMIENIAMI SŁONECZNYMI

Statystycznie ponad połowa społeczeństwa korzysta nieregularnie z kremów z filtrem, najczęściej w okresie wakacyjnym. Pamiętaj, że promienie słoneczne są z nami cały rok. A kremy z filtrem chronią naszą twarz m.in. przed starzeniem się, przebarwieniami czy nawet nowotworem skóry. Od dziś stosuj krem codziennie, niezależnie od pogody i ciesz się zdrową, promienną buźką.

#4 CZYSTY RĘCZNIK, CZYSTA PODUCHA

Jeden ręcznik do twarzy przez cały tydzień? Wrzuć go do prania i zapomnij o czymś takim. Od teraz korzystaj z jednorazowych ręczników papierowych lub małych ręczniczków, które po jednym użyciu wrzucasz do prania. Ta sama kwestia dotyczy zmiany poszewki poduszki czy koca do którego tulisz się twarzą. Wymieniaj je co najmniej raz w tygodniu.

#5 ZADBAJ O CERĘ OD ŚRODKA

Możesz stosować najdroższe kosmetyki świata, ale jeśli nie zadbasz o swój organizm dobrym, jakościowym jedzeniem to od sie na Tobie odwdzięczy w postaci wyprysków, a następnie przebarwień.