Co to jest peeling kawitacyjny?

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to jeden z najprostszych i jednocześnie najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na rynku. Ma on na celu oczyszczenie skóry, usunięcie resztek kosmetyków, łoju, dezynfekcję miejsc zapalnych (trądzik), odświeżenie oraz rozjaśnienie cery. Poza efektem złuszczenia wytwarzane są również wibracje ultradźwiękowe, które poprawiają mikrokrążenie i dotleniają skórę. Co ważne peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezbolesnym i przeznaczonym również dla osób, które posiadają cerę wrażliwą i nie mogą korzystać z oczyszczania manualnego.

Zasada działania peelingu kawitacyjnego

Zasada działania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu tzw. fali elastycznej, czyli serii drgań o częstotliwości 25.000 Hz, do „bombardowania” za pomocą specjalnej końcówki stymulatora, warstwy wody rozpylonej na powierzchni skóry. Tworzące się pod jej wpływem w wodzie mikroskopijne bąbelki gazowe są natychmiast rozrywane z olbrzymią siłą, a ich energia kinetyczna rozbija martwe komórki warstwy rogowej naskórka.

Poprzez ultradźwięki (falę elektromagnetyczną) powstaje proces kawitacji, dochodzi do bezinwazyjnego oczyszczania naskórka, usunięcia zalegających resztek kosmetyków i nadmiaru łoju (proces dezynfekujący). Komórki znajdujące się głębiej poddawane są działaniu fali o biostymulacyjnym charakterze (mikromasaż).

Jakie jest działanie peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny zapewnia bezinwazyjne oczyszczenie, dezynfekując przy okazji obszar poddany zabiegowi, dzięki czemu niweluje ryzyko powstawania stanów zapalnych. Polecany jest dla każdego, kto chce posiadać piękną i zadbaną skórę. Sprawdzi się szczególnie u osób z cerą delikatną i wrażliwą. Działa również następująco:

  • usuwa zaskórniki otwarte i zapobiega ich powstawaniu,
  • wspomaga leczenie trądziku,
  • nie wymaga rozgrzewania, może być stosowany u osób z cerą naczyniową, wrażliwą,
  • odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i likwiduje krosty,
  • przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych,
  • zwiększa możliwości absorpcyjne substancji zawartych w preparatach,
  • przyspiesza mikrokrążenie,
  • pogrubia skórę właściwą o ok. 30%,
  • wzmaga metabolizm komórkowy.

Po więcej informacji zajrzyj na naszego bloga – hurtownia sprzętu kosmetycznego PCZK.

×