Lifting bez skalpela – urządzenia do Twojego gabinetu

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, który dotyka każdego z nas. W obecnych czasach istnieje jednak wiele sposobów na jego spowolnienie, a także przywrócenie młodego wyglądu twarzy oraz innych części ciała. Lifting ciała możliwy jest bez użycia skalpela, co jeszcze do niedawna mogłoby wydawać się niemożliwe. Jako kosmetolog na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystko to zawdzięczamy nowoczesnym technologiom, a także specjalistycznym urządzeniom medycyny estetycznej. Dziś opowiemy o liftingu bez skalpela i o tym, w jaki sprzęt powinien wyposażyć się profesjonalny gabinet czy salon kosmetyczny – zapraszamy.

Lifting ciała – uświadom klientów, że nie musi być chirurgiczny

Lifting, bo o nim dziś mówimy, utożsamiany jest z jednym – ingerencją w ciało. Przeprowadzenie chirurgicznego zabiegu za pomocą skalpela pozwala uzyskać zadowalające efekty – wiążę się jednak z inwazyjnością, a także rekonwalescencją pozabiegową. Stąd też spora część osób, obawiając się ewentualnych skutków ubocznych, rezygnuje z pomysłu poddania się zabiegowi, przez co Twój salon kosmetyczny może tracić dość dużą część potencjalnych klientów, którzy żyją w niewiedzy.

Lifting bez skalpela – zwiększ zainteresowanie usługami swojego salonu

Obraz chirurgicznych liftingów twarzy ze skalpelem w roli głównej powoli jednak jest zacierany – a wszystko to za sprawą nowoczesnych technologii, o których jest coraz głośniej w branży beauty. Dzisiejsza medycyna estetyczna stoi na bardzo wysokim poziomie, który pozwala uzyskać naturalne i piękne efekty bez jakiejkolwiek ingerencji w ciało. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, aby oferować klientom w pełni bezpieczne, bezbolesne i efektywne zabiegi, koniecznie poznaj poniższą listę urządzeń, w które warto zainwestować.

Profesjonalne urządzenia do bezinwazyjnego liftingu ciała – co wybrać?

Czytając ten artykuł, zapewne zastanawiasz się, czego tak naprawdę potrzebujesz, aby móc przeprowadzać zabieg bezinwazyjnego liftingu ciała. Pomocna w tym okaże się lista polecanych urządzeń. W dzisiejszym artykule zestawiliśmy kilka sprzętów z najwyższej półki, które przyczynią się do sukcesu Twojego salonu.

ULTRALIFT® – urządzenie wykorzystujące technologię HIFU

Jeśli chcesz przeprowadzać w swoim gabinecie lub salonie kosmetycznym zabiegi liftingu bez skalpela, musisz zwrócić uwagę na urządzenia wykorzystujące technologię HIFU, czyli skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu.

Świetnym przykładem takiej aparatury jest ULTRALIFT®. Jest to certyfikowany, najwyższej jakości emiter, który pozwala przeprowadzić lifting bez skalpela w bezbolesny i bezinwazyjny sposób. Jest to urządzenie HIGH-TECH o wielu możliwościach. Doskonale sprawdza się do przeprowadzania zabiegu spłycania zmarszczek, liftingu skóry, poprawy owalu twarzy, zagęszczenia skóry, redukcji tkanki tłuszczowej czy podwójnego podbródka. 

 

ULTRALIFT® wykorzystuje falę dźwiękową, która dociera na odpowiednią głębokość skóry, gdzie dokonuje mikrouszkodzeń, w efekcie czego dochodzi do naturalnej restrukturyzacji tkanek odpowiedzialnych za stan skóry.

CELLEON® – aparatura HIGH-TECH pracująca w technologii DDU i HIRU

Urządzenie Celleon Med to kolejna aparatura typu HIGH-TECH w dzisiejszym zestawieniu. Jest to doskonała propozycja dla każdego kosmetologa, który chce przeprowadzać w swoim salonie niechirurgiczne zabiegi liftingujące. 

Celleon Med wykorzystuje podczas zabiegu technologię Dual Dynamic Ultrasonic, która wpływa na kontrolę macierzy pozakomórkowej, co z kolei zapewnia prawidłową pracę komórek. Urządzenie wykorzystywane jest do pobudzenia cery do pracy, a co za tym idzie – redukcji przyczyn starzenia wewnątrzpochodnego.

 

 

Dlaczego warto postawić właśnie na ten sprzęt? Przede wszystkim ze względu na skuteczność zabiegu. Pomimo tego, że terapia za pomocą Celleon Med w żaden sposób nie traumatyzuje skóry, zapewnia efekty porównywalne do tych, które są osiągane za pomocą bardzo agresywnych zabiegów estetycznych.

Laser diodowy z mezoterapią – platforma laserowa INITIA®

Kolejnym polecanym urządzeniem, w które warto zainwestować jest laser diodowy z mezoterapią INITIA®, czyli aparatura wykorzystująca zjawisko selektywnej absorpcji światła w melaninie, które pozwala efektywnie uszkodzić cebulki włosa i w rezultacie je trwale usunąć. 

To jednak jest tylko próbka możliwości urządzenia. Platforma laserowa INITIA® jest również mezolaserem, który doskonale sprawdza się w niechirurgicznych zabiegach liftingujących. Aparatura pobudza ciało do produkcji kolagenu i elastyny, co w efekcie pozwala zredukować zmarszczki, poprawić blask i poziom nawilżenia oraz ujędrnienia skóry

 

INITIA® pomimo bycia platformą laserową, jest bardzo przyjemna dla pacjentów. Zabieg jest bardzo szybki i w żaden sposób nie powoduje dyskomfortu. Laser diodowy jest również wygodny dla operatora – wyróżnia się niebywałą lekkością i poręcznością

Co więcej, INITIA® posiada dwa tryby pracy: ekspercki i natychmiastowy, dzięki czemu dostosujesz ją do siebie, co znacząco ułatwi obsługę.

LUMISCAN® – sprzęt do multispektralnej analizy skóry

Kiedy terapia estetyczna przynosi najlepsze efekty? Wtedy, gdy jest poprzedzona szczegółową analizą. W dokładnym zaplanowaniu zabiegów liftingujących niezastąpiony okaże się sprzęt diagnostyczny LUMISCAN®. Jest to aparatura, która wykorzystuje obrazowanie multispektralne, wykonujące pomiar podstawowych parametrów skóry, a także przeprowadza komputerową analizę.

 

 

Jest to znaczące ułatwienie pracy dla kosmetologa, który może pokazać pacjentowi obraz, na którym dokładnie widoczne są wszystkie mankamenty skóry. Komputerowa analiza z kolei generuje szczegółowy raport o stanie skóry, co z kolei jest niezbędne do tego, aby dokładnie rozplanować terapię liftingującą.